Snapdragon 875 - wyciek specyfikacji potwierdza rdzeń Cortex-X1

Snapdragon 875 - wyciek specyfikacji potwierdza rdzeń Cortex-X1

Spodziewamy się, że Qualcomm na początku grudnia, podczas swojej konferencji Tech Summit 2020, zaprezentuje procesor mobilny Snapdragon 875, tymczasem dociera do nas coraz więcej informacji na temat tego SoC. Tym razem na portalu Weibo pojawiła się informacja, że jeden z użytkowników widział już nawet prototyp tej nowej platformy. Oczywiście nie omieszkał się on podzielić z nami spostrzeżeniami na temat Snapdragona 875, ujawniając przy okazji kilka nowych, niezwykle ciekawych szczegółów. Niemniej jednak, radzimy podchodzić do tych doniesień jak do każdej innej plotki, tym bardziej, że nie będziemy musieli długo czekać na oficjalną weryfikację tych danych.

Snapdragon 875 produkowany jest w 5 nm procesie technologicznym od TSMC i posiada jeden niezwykle wydajny rdzeń Cortex-X1.

Snapdragon 875 - wyciek specyfikacji potwierdza rdzeń Cortex-X1

Jak podaje Digital Chat Station, chip produkowany jest w 5 nm procesie technologicznym od TSMC i posiada jeden niezwykle wydajny rdzeń Cortex-X1, który pracować będzie z częstotliwością taktowania na poziomie 2,84 GHz. Całości dopełniać mają trzy rdzenie Cortex-A78 osiągające 2,42 GHz oraz cztery energooszczędne rdzenie Cortex-A55 rozpędzające się maksymalnie do 1,8 GHz. Według danych ujawnionych przez ARM, które stoi za projektowaniem rdzeni Cortex, Cortex-X1 dostarczy 20% wzrost trwałej wydajności względem Cortex-A78 i aż 30% wzrost szczytowej wydajności, co pokrywa się z tym, co mogliśmy zaobserwować w przeciekach benchmarków Snapdragona 875.         

Zdaniem źródła przecieku, nowy high-endowy procesor mobilny Qualcomm wyposażony będzie ponadto w układ graficzny Adreno 660, co trudno uznać za zaskoczenie. Zarówno pamięć podręczna cache, jak i przepustowość mają ulec znaczącej poprawie względem poprzednika, a Snapdragon 875 zapewni też poprawioną energooszczędność, co przełoży się na dłuższy czas pracy na baterii (przynajmniej w teorii). Do oficjalnej prezentacji tego układu pozostały już tylko cztery tygodnie, ale to wciąż sporo czasu na nowe przecieki, doniesienia i plotki. Być może więc Qualcomm ograniczy się jedynie do ich potwierdzenia i weryfikacji. Pierwsze smartfony ze Snapdragonem 875 na pokładzie powinny zadebiutować na początku 2021 roku.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 875 - wyciek specyfikacji potwierdza rdzeń Cortex-X1

 0