Snapdragon 888 oficjalnie. Zapowiedziano pierwsze smartfony z tym SoC

Snapdragon 888 oficjalnie. Zapowiedziano pierwsze smartfony z tym SoC

Nowa nazwa, nowa architektura i nowy modem - Qualcomm, zgodnie z oczekiwaniami, w trakcie dzisiejszego Snapdragon Tech Summit Digital 2020 zaprezentowało nowy high-endowy układ mobilny dla smartfonów. Ten nazywa się Snapdragon 888, a nie Snapdragon 875 jak sugerowałaby typowa coroczna numeracja. SoC został już zaprezentowany za zamkniętymi drzwiami głównym zainteresowanym, w tym takim firmom jak Asus, Black Shark, Lenovo, LG, Meizu, Motorola, Nubia, Realme, OnePlus, Oppo, Sharp, Sony, vivo, Xiaomi i ZTE. Oznacza to, że wkrótce możemy spodziewać się wysypu nowych flagowych smartfonów od tych producentów. Zresztą Relame i Oppo potwierdzili już wykorzystanie tych procesorów w swoich nadchodzących modelach. 

Qualcomm w trakcie dzisiejszego Snapdragon Tech Summit Digital 2020 zaprezentowało nowy high-endowy układ mobilny dla smartfonów - Snapdragon 888.

Główną nowością Snapdragona 888 wydaje się całkowicie nowe GPU Adreno, które zapewnić ma wsparcie dla gier w 144 kl./s i co ciekawe otrzymywać aktualizacje sterowników. Producent podkreśla, że „jest to największy upgrade w historii GPU Qualcomm Adreno”. Układ ISP Spetra również doczekał się istotnych zmian i jest o 35% szybszy od poprzedniej generacji, co oznacza, że jest w stanie przetwarzać do 2,7 gigapikseli danych obrazu na sekundę (to jakieś 120 zdjęć w rozdzielczości 12 MP). To przydać ma się przede wszystkim w ramach obliczeniowej fotografii wykorzystującej maszynowe uczenie. Jeśli zaś chodzi o CPU, producent nie zdradza na chwilę obecną żadnych szczegółów.    

Qualcomm praktycznie od podstaw stworzyło też nowy procesor Hexagon, który teraz jest w stanie zapewnić 26 TOPSów. Dla porównania, Snapdragon 865 oferował w tym aspekcie 15 TOPSów, a Apple chwali się 11 TOPSami dla układu M1 wykorzystywanego w komputerach Mac. Snapdragon 888 wyposażony jest także w trzecią generację modemu 5G Snapdragon X60. Ten wspiera technologie sub-6 i mmWave dla wszystkich dużych pasm na świecie, globalny multi-SIM, Carrier Sggregation i Dynamic Spectrum Sharing. Nowy chipset obsługuje też Wi-Fi 6E (ax działa na paśmie 6 GHz, jak również Bluetooth 5.2). Kiedy możemy spodziewać się pierwszego telefonu z tym SoC? Wkrótce. „Cieszę się, że nasz flagowy smartfon Mi 11 będzie jednym z pierwszych urządzeń ze Snapdragonem 888” - powiedział Lei Jun, szef Xiaomi.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 888 oficjalnie. Zapowiedziano pierwsze smartfony z tym SoC

 0