Snapdragon 888 Plus oficjalnie. Ulepszona wersja flagowego SoC Qualcomm

Snapdragon 888 Plus oficjalnie. Ulepszona wersja flagowego SoC Qualcomm

Podczas konferencji na Mobile World Congress 2021 firma Qualcomm zapowiedziała platformę mobilną 5G Snapdragon 888 Plus (lub Snapdragon 888+, w zależności od preferencji). Jak sama nazwa wskazuje, jest to ulepszona wersja Snapdragona 888 5G, który zadebiutował w grudniu 2020 r. Wydaje się, że tym razem amerykański producent skupił się na „rozgrywce wspomaganej przez sztuczną inteligencję”. Chipset wykorzystuje GPU Adreno 660 i CPU Kryo 680 o częstotliwości taktowania do 3 GHz (rdzeń Cortex-X1 został podkręcony konkretnie do 2,995 GHz), w połączeniu z szóstą generacją silnika AI Qualcomm, który zapewnia 32 TOPS „wydajności AI”. Ten ostatni to 20% poprawa w stosunku do Snapdragona 888.

Podczas konferencji na Mobile World Congress 2021 firma Qualcomm zapowiedziała platformę mobilną Snapdragon 888 Plus.

Snapdragon 888 Plus oficjalnie. Ulepszona wersja flagowego SoC Qualcomm

Christopher Patrick, starszy wiceprezes Qualcomm i dyrektor generalny działu mobilnego, powiedział na temat flagowego chipsetu firmy: „Snapdragon jest synonimem najlepszych doświadczeń z Androidem. Nasza najnowsza flagowa platforma mobilna Snapdragon 888 Plus 5G pomoże zapewnić najwyższej jakości rozrywkę, łączność i wrażenia w grach, na które zasługują użytkownicy. Cieszymy się, że producenci OEM wprowadzają na rynek produkty oparte na naszej platformie o najwyższej wydajności”. Procesor Hexagon 780 oferuje „architekturę fuzyjną”, która umożliwia jednoczesne uruchamianie wielu sieci neuronowych w różnych sytuacjach. Chipset jest również wyposażony w Qualcomm Sensing Hub drugiej generacji, który działa w trybie always-on przy niższej mocy do zadań wspomaganych przez sztuczną inteligencję. 

Biorąc pod uwagę ciągłe inwestycje Qualcomm w 5G, chipset oferuje również lepszą łączność z tą technologią. Jeśli chodzi o obrazowanie, oferuje ten sam układ ISP Spectra 580, który jest zdolny do przetwarzania równoległego z prędkością do 2,7 gigapiksela na sekundę, w tym obsługę kodowania i dekodowania multimediów 8K. Wreszcie, po stronie gier, wykorzystuje pakiet Snapdragon Elite Gaming, który oferuje 20% zmniejszone opóźnienie dotyku, cieniowanie o zmiennej częstotliwości (VRS) i możliwość grania w gry na wyświetlaczach 144 Hz QHD. Co ważne, sterowniki można teraz aktualizować bez konieczności pełnej aktualizacji systemu operacyjnego. Wiele firm, w tym Asus, Honor, Vivo, Motorola i Xiaomi, oświadczyło, że ich nadchodzące telefony premium będą wykorzystywać Snapdragon 888 Plus 5G. Urządzenia te spodziewane są w trzecim kwartale 2021 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 888 Plus oficjalnie. Ulepszona wersja flagowego SoC Qualcomm

 0