Snapdragon 888 Pro napędzać ma androidowe flagowce z drugiej połowy roku

Snapdragon 888 Pro napędzać ma androidowe flagowce z drugiej połowy roku

Qualcomm zaprezentował Snapdragon 888 blisko pół roku temu, więc nie powinno dziwić, że firma przygotowuje już jeszcze mocniejszy wariant dla flagowców z Androidem, które trafić mają na rynek w nadchodzących miesiącach. Jednak według najnowszych przecieków SoC nie będzie nazywać się Snapdragon 888 Plus, jak sugerować mogło nazewnictwo poprzedników i zamiast tego zadebiutuje jako Snapdragon 888 Pro. Źródło tych informacji wspomniało w serwisie Weibo, że Snapdragon 888 Pro jest testowany przez partnerów smartfonów Qualcomm i że pierwsza grupa flagowych smartfonów wyposażonych w nowy układ ma pojawić się w trzecim kwartale tego roku. 

Qualcomm zaprezentował Snapdragon 888 przygotowuje już jeszcze mocniejszy wariant Snapdragona 888 dla flagowców z Androidem, które trafić mają na rynek w nadchodzących miesiącach.

Snapdragon 888 Pro napędzać ma androidowe flagowce z drugiej połowy roku

Podobnie jak Snapdragon 865 Plus, czyli ulepszona wersja zeszłorocznego flagowego SoC Qualcomm, Snapdragon 888 Pro prawdopodobnie będzie wyróżniał się przede wszystkim, oferując wyższe taktowanie procesora i GPU niż Snapdragon 888. Niestety nie wiemy jeszcze, jakich różnic w zakresie taktowania możemy się tu spodziewać. Niemniej jednak Snapdragon 865 Plus był czymś więcej niż tylko podkręconą wersją Snapdragona 865 - zawierał również obsługę Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2 i spodziewać można się w związku z tym, że Snapdragon 888 Pro również dorzuci coś ekstra. Co konkretnie? Tego dowiemy się zapewne dopiero w trakcie oficjalnej prezentacji nowego flagowego układu mobilnego od Qualcomm.

Prezentacja nowego chipsetu da firmie przewagę nad Exynosem 2100, ale Samsung może odpowiedzieć na poczynania rywala ogłoszeniem nowego SoC Exynos z procesorem graficznym AMD. Jeśli chodzi o modele, które mogłyby otrzymać Snapdragona 888 Pro, przeciek pominął te informacje, ale ponieważ wywodzi się z Chin i wspomina o „krajowych producentach”, mogą to być takie firmy, jak Xiaomi, vivo, Oppo, ZTE itp. Niewykluczone są także stricte gamingowe modele smartfonów, od takich producentów jak ASUS ROG, Black Shark czy Red Magic, ale te całkiem niedawno wypuściły swoje najnowsze telefony, więc na następców przyjdzie nam zapewne poczekać jeszcze przynajmniej do czwartego kwartału.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 888 Pro napędzać ma androidowe flagowce z drugiej połowy roku

 0