Snapdragon 888 z obsługą tylko LTE pojawi się na pokładzie smartfonów Huawei P50

Snapdragon 888 z obsługą tylko LTE pojawi się na pokładzie smartfonów Huawei P50

Huawei ma spory problem z dostępem do niektórych technologii, które pochodzą z USA. Pomijając usługi Google, chiński gigant ma problem m.in. z pozyskaniem chipów oferujących łączność 5G, a także z produkcją swoich własnych SoC. Z pomocą może przyjść tutaj Qualcomm, który według najnowszych doniesień planuje zbudować nową wersję układu Snapdragon 888, która pozbawiona będzie łączności 5G. Nowy chipset oznaczony będzie numerem modelu SM8450 (obecny 888 to SM8350). Oferta okrojonych chipów skierowana będzie do producentów, których sprzedaż koncentruje się na rynkach, na których nie rozwinięto sieci nowej generacji oraz do jednego konkretnego producenta, któremu nie wolno korzystać z technologii 5G od amerykańskich firm - Huawei.

Huawei nie może korzystać z amerykańskiej technologii 5G. Cierpi również na brak flagowych SoC. Z pomocą przychodzi Qualcomm, a na pokładzie Huawei P50 znajdzie się  Snapdragon 888 ograniczony do LTE.

Według niektórych wycieków, nowe smartfony Huawei z serii P50, będą napędzane właśnie przez ten nowy chip Qualcomm SM8450, czyli Snapdragon 888 LTE. Jest to szansa chińskiego giganta na zaoferowanie flagowej wydajności w nowych urządzeniach, choć kosztem będzie łączność 5G, która króluje obecnie w marketingowych materiałach i bez której flagowy smartfon przecież nie może istnieć - fakt ten z pewnością wykorzysta konkurencja.

Chińska firma nie może handlować z amerykańskimi producentami żadnymi towarami związanych z 5G, w tym chipami opartymi o architekturę ARM. Okazuje się jednak, że restrykcje nie dotyczą LTE i amerykańskie sankcje nie mają tutaj zastosowania. W przypadku LTE ograniczenia są oparte na patentach. Wiemy już zatem, że nowe smartfony P50 napędzane będą najprawdopodobniej przez układy Snapdragon 888 z łącznością ograniczoną do LTE. Urządzenia będą oczywiście pracować pod kontrolą HarmonyOS 2.0, autorskiego systemu Huawei, który najprawdopodobniej będzie bardzo zbliżony do Androida obecnego w P40.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 888 z obsługą tylko LTE pojawi się na pokładzie smartfonów Huawei P50

 0