Snapdragon 8 Gen 3 ma zadebiutować nieco wcześniej. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Snapdragon 8 Gen 3 ma zadebiutować nieco wcześniej. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Wydarzenie Snapdragon Tech Summit organizowane przez Qualcomma w listopadzie może zostać przesunięte. Według @Tech_Reve, premiera Snapdragona 8 Gen 3 odbędzie się miesiąc wcześniej od premiery Snapdragona 8 Gen 2. Możliwych powodów jest kilka. Zaliczyć możemy do nich produkcję specjalnych wersji chipu dla smartfonów Samsunga.

Qualcomm przyzwyczaił nas już do corocznego przedstawiania flagowego chipu nowej generacji. Obecnie najnowszy Snapdragon 8 Gen 2 debiutował zaledwie 3 miesiące temu. Mimo to, pojawiły się już informacje o premierze jego następcy. Jak podaje @Tech_Reve (Revegnus), Snapdragon 8 Gen 3 zostanie wydany miesiąc wcześniej od poprzednika. Patrząc na to, że Snapdragon 8 Gen 2 debiutował w listopadzie, kolejną generację powinniśmy zobaczyć już październiku. Być może Qualcomm przesunie całe Snapdragon Tech Summit. Istnieją realne powody, przez które firma może zdecydować się na taki krok. Wraz z debiutem smartfonów z linii Galaxy S23, Samsung zrezygnował z równoległego wykorzystywania autorskiego chipu Exynos w zależności od regionu. Wszystkie nowe "Galaktyki" są wyposażone w ten sam chip od Qualcomma.

Podobno Snapdragon 8 Gen 3 zostanie wydany miesiąc wcześniej od poprzednika. Patrząc na to, że Snapdragon 8 Gen 2 debiutował w listopadzie, kolejną generację powinniśmy zobaczyć już październiku.

Różni się on jednak od zwykłej wersji, którą odnajdziemy w smartfonach innych producentów. Bardzo możliwe, że dokładnie tak samo będzie wyglądać sytuacja z przyszłymi Galaxy S24. Niewykluczone, że Qualcomm chce wypuścić podstawowego Snapdragona 8 Gen 3 nieco wcześniej, aby móc skupić się na tworzeniu udoskonalonej wersji dla Samsunga. 

Revegnus wspomniał o czymś jeszcze. Na pytanie o to, czy Snapdragon 8 Gen 3 będzie produkowany przez TSMC odpowiedział, że plotki są różne. Część z nich mówi o powierzeniu całej produkcji Samsungowi lub właśnie TSMC, a część o rozdzieleniu produkcji między tych dwóch gigantów. Opcja z rozdzieleniem zamówień mogłaby znacząco przyspieszyć produkcję. To kolejny powód do zorganizowania wcześniejszej premiery flagowego chipu nowej generacji. Czasu i tak pozostało jeszcze mnóstwo.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 8 Gen 3 ma zadebiutować nieco wcześniej. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

 0