Snapdragon X Elite pozwala na rozgrywkę w Control w blisko 40 kl./s

Snapdragon X Elite pozwala na rozgrywkę w Control w blisko 40 kl./s

Qualcomm wcześniej zapewniał, że Snapdragon X Elite pozwala na rozgrywkę w większość gier, ale nie zagłębiał się w szczegóły dotyczące jakości obrazu i liczby klatek na sekundę. Niedawno informowaliśmy, że SoC może utrzymać stałe 30 klatek na sekundę podczas grania w Baldur’s Gate 3 przy niskich ustawieniach. To imponujący wyczyn, biorąc pod uwagę, że mówimy tu o rozgrywce w rozdzielczości 1080p, a Snapdragon X Elite jest wyposażony jedynie w zintegrowany procesor graficzny.

Teraz dowiadujemy się, że na tym chipie można uruchomić Control, przygodową grę akcji z 2019 roku stworzoną przez Remedy. W tym przypadku możemy liczyć nawet na blisko 40 klatkach na sekundę, ale przy niskich ustawieniach. Trzeba jednak pamiętać, że blisko 5-letnia gra nadal potrafi rzucić na kolana większość GPU z najwyższej półki przy wyższych rozdzielczościach i przy ray tracingu ustawionym na maxa, więc wynik Snapdragona X Elite w tym kontekście i tak trzeba uznać za naprawdę dobry. 

Na tym mobilnym chipie z iGPU można grać w Control, przygodową grę akcji z 2019 roku stworzoną przez Remedy.

Testy wydajności przeprowadzone przez Tom's Hardware pokazały możliwości Snapdragona X Elite, a redakcja postanowiła sprawdzić m.in. gamingowe możliwości tego SoC. Należy pamiętać, że Apple M3, M3 Pro i M3 Max ostatnio poprawiły swoje wyniki, jeśli chodzi o wymagające graficznie tytuły, jednocześnie obsługując przyspieszany sprzętowo ray tracing, więc Qualcomm wyjątkowo dobrze poradził sobie ze Snapdragonem X Elite, rzucając rękawicę układom giganta z Cupertino. 

Jak wspomnieliśmy powyżej, Control jest wymagającą grą, nawet na dedykowanych kartach graficznych średniej klasy, co widać choćby po naszych testach laptopów. Nie wiemy, czy gra działająca na Snapdragonie X Elite była testowana z uruchomionym upscalerem, a Tom's Hardware przyznało, że gra prezentowana była poza walką i wspomina też o okazjonalnych spadkach poniżej 30 fpsów, więc nie mówimy o najbardziej komfortowej rozgrywce, ale trzeba pamiętać, że chodzi o proesor ARM z iGPU na pokładzie. 

Pierwsza fala notebooków z procesorem Snapdragon X Elite pojawi się w połowie roku, więc nie minie dużo czasu, zanim będziemy mogli samodzielnie przetestować ten SoC w boju i sprawdzić na co naprawdę go stać. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon X Elite pozwala na rozgrywkę w Control w blisko 40 kl./s

 0