SonicPower - najszybsza bezprzewodowa stacja ładująca do iPhone 6

SonicPower - najszybsza bezprzewodowa stacja ładująca do iPhone 6

Nie każdy posiadacz iPhone'a 6 zdecydował się na zakup najnowszego flagowca Apple. Jednak na pewno wielu z nich na pewno nie pogardziłoby możliwością bezprzewodowego ładowania telefonu. Pewien kickstarterowy projekt właśnie zakończył się sukcesem i niedługo ukaże się specjalne akcesorium dla iPhone'a 6 i 6s.

Bezprzewodowe ładowanie do tej pory w przypadku poprzedniego iPhone'a nie było oficjalnie wspierane, a jeśli ktoś chciał z niego skorzystać, musiał uciekać się do rozwiązań firm trzecich, najczęściej opartych o ładowanie indukcyjne.

Firma Destek opracowała nową bezprzewodową stację ładującą. Nazywa się SonicPower i reklamowana jest jako najszybsza bezprzewodowa ładowarka kondukcyjna - dwukrotnie szybsza niż produkty typu QI. Ponadto, twórcy akcesorium szczycą się tym, że port zasilający posiada certyfikat MFI, a dzięki mechanizmowi regulacji obwodów, telefon zawsze będzie ładowany przy bezpiecznym napięciu i natężeniu (do 1.8A) prądu.

Urządzenie pierwotnie powstało z myślą o ładowaniu w samochodach, lecz w komplecie są także uchwyt biurkowy i przejściówka do szybkiego ładowania. Według twórców akcesorium, nawet przy włączonej nawigacji i uruchomionych aplikacjach, doprowadzenie baterii do pełnego poziomu naładowania zajęło 1 godzinę, 56 minut i 59 sekund.  Dla porównania - ładowarki samochodowe potrzebują aż 4 godzin.

Projekt uzbierał kwotę niemal 20,000 dolarów amerykańskich, którą zawdzięcza ponad 200 osobom. Stację ładującą można zamówić w przedsprzedaży za 39 $.

Pokaż / Dodaj komentarze do: SonicPower - najszybsza bezprzewodowa stacja ładująca do iPhone 6

 0