Sons of the Forest odnosi olbrzymi sukces. Znamy pierwsze wyniki sprzedaży

Sons of the Forest odnosi olbrzymi sukces. Znamy pierwsze wyniki sprzedaży

Sons of the Forest zadebiutował we wczesnym dostępie na Steam i przyciąga tłumy graczy, a także notuje imponującą sprzedaż. Sons of the Forest to kontynuacja dobrze przyjętego The Forest.

Sons of the Forest pojawił się we wczesnym dostępie na Steam 23 lutego. Gra odniosła duży sukces i w ciągu pierwszych 24 godzin sprzedała się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Endnight potwierdza wynik sprzedaży i dodaje, że „zespół jest bardzo podekscytowany tym, co przygotował dla graczy w nadchodzących tygodniach”. Nie jest to zbyt zaskakujące w przypadku tytułu, który przed premierą znalazł się na szczycie listy bestsellerów platformy Valve m.in. obok Starfielda. Mimo wszystko wysokie zainteresowanie, które tak szybko przełożyło się na ogromną sprzedaż jest świetną wiadomością dla deweloperów.

Sons of the Forest w ciągu 24 godzin sprzedał się w 2 mln egzemplarzy.

Ciężko ocenić czy sprzedaż będzie rosła lub przystopuje w najbliższej przyszłości. Endnight niedawno podjął decyzję o uruchomieniu gry we wczesnym dostępie, zamiast opóźniać jej wydanie, wyjaśniając, że wciąż ma mnóstwo pomysłów na nowe rzeczy do dodania, w tym więcej przedmiotów, lokacji czy elementów ułatwiających eksplorację. Produkcja pozostanie we wczesnym dostępie przez 6-8 miesięcy, aczkolwiek twórcy zastrzegają, iż testy mogą się wydłużyć, a tytuł opuści wczesny dostęp, dopiero gdy będzie gotowy. Co ciekawe Sons Of The Forest zalicza również spore zainteresowanie, jeśli chodzi o aktywność na serwerach.

Według danych Steam Charts w Sons Of The Forest w peaku grało 411 804 ludzi, natomiast w chwili pisania wiadomości aktywnych pozostaje 340 706 graczy. Jest to 3. najczęściej ogrywany tytuł na Steam w tym momencie i wyprzedzają go Dota 2 oraz Counter-Strike: Global Offensive. Sons of the Forest to gra wideo typu survival horror wyprodukowana przez Endnight Games i wydana przez Newnight. Jest to kontynuacja The Forest z 2014 roku. Produkcję znajdziemy wyłącznie na komputerach, na Steam kosztuje 138,99 złotych. Graliście w tę grę lub może planujecie jej zakup? Jakie są wasze wrażenia?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sons of the Forest odnosi olbrzymi sukces. Znamy pierwsze wyniki sprzedaży

 0