Sons Of The Forest wychodzi z Early Accessu. Na start gra wspiera FSR 3

Sons Of The Forest wychodzi z Early Accessu. Na start gra wspiera FSR 3

Gra Sons Of The Forest została wypuszczona we wczesnym dostępie jeszcze 23 lutego 2023 roku. Teraz, po roku, sequel do oryginalnego The Forest został wydany jako pełnoprawna gra.

Koniec early accessu dla Sons Of The Forest

Pierwsza część serii, czyli po prostu The Forest, debiutowała w formie early accessu jeszcze pod koniec maja 2014 roku. Oficjalne wydanie tej produkcji to natomiast data 30 kwietnia 2018 roku. Od pierwszego wprowadzenia do gotowej wersji minęło zatem bardzo dużo czasu.

Jeszcze wczoraj, 22 lutego 2024 roku, gra została w pełni wydana, wychodząc tym samym z etapu wczesnego dostępu.

Inaczej jest już w przypadku sequela o nazwie Sons Of The Forest. Tutaj twórcom potrzebny był tylko rok, aby od fazy wczesnego dostępu przejść do pełnoprawnego wydania gry. Early access dla drugiej części rozpoczął się 23 lutego 2023 roku. Jeszcze wczoraj, 22 lutego 2024 roku, gra została w pełni wydana, wychodząc tym samym z etapu wczesnego dostępu.

Dostęp do FSR 3

Pełna wersja Sons Of The Forest otrzymała wsparcie dla technologii AMD FSR 3, co może przydać się zwłaszcza graczom mającym mniej wydajne karty graficzne. Sons Of The Forest nie jest jednak bardzo wymagającym tytułem. Rekomendacje co do sprzętu wyglądają dość przystępnie. Minimalne wymagania systemowe spełnia komputer z procesorem Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 3 3300X, 12 GB pamięci RAM oraz kartą graficzną GeForce GTX 1060 3GB lub Radeon RX 570 4 GB. Zalecana konfiguracja to natomiat połączenie Intel Core i7-8700K lub AMD Ryzen 5 3600X z 16 GB pamięci RAM oraz kartą GeForce GTX 1080 Ti lub Radeon RX 5700 XT.

Sons Of The Forest został ciepło przyjęty przez graczy Steam. Gra otrzymała na platformie blisko 160 tysięcy recenzji z czego aż 86% jest pozytywnych. W przeciwieństwie do pierwszej części, sequel nie jest niestety obsługiwany przez konsolę Steam Deck. To oczywiście może się jeszcze zmienić. Dostępna jest za to pełna obsługa kontrolerów od konsoli Xbox oraz PlayStation. Rozgrywkę można zatem prowadzić wygodnie z kanapy.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sons Of The Forest wychodzi z Early Accessu. Na start gra wspiera FSR 3

 0