Sony i Honda rozważają instalację PS5 wewnątrz autonomicznych aut

Sony i Honda rozważają instalację PS5 wewnątrz autonomicznych aut

Na początku tego roku Sony i Honda ogłosiły współpracę w ramach pojazdów elektrycznych, w tym w pełni autonomicznych. Wygląda na to, że firmy mocno skupiły się również na rozrywkowej sferze nadchodzących samochodów, co potwierdzają plany instalacji PS5 w konkretnych modelach.

Na targach CES 2020 Sony ogłosiło utworzenie nowego pododdziału o nazwie Sony Mobility Inc., którego głównym celem była produkcja pojazdów elektrycznych. Pierwszym pokazanym prototypem był Sony Vision-S, czterodrzwiowy sedan o maksymalnej prędkości około 240 kh na godzinę. Firma nie ujawniała szczegółów aż do początku tego roku, kiedy to pokazała drugi prototyp – SUVa o nazwie Vision-S 02, a pierwszy model przemianowano na Vision-S 01.

Sony i Honda mocno skupili się na rozrywkowej sferze wspólnych samochodów, co potwierdzają plany instalacji PS5 w konkretnych modelach.

Sony i Honda rozważają instalację PS5 wewnątrz autonomicznych aut

Niedawno Sony i Honda ujawniły partnerstwo w zakresie produkcji pojazdów elektrycznych, z których część może być autonomiczna, i wprowadzenia ich na drogi w 2026 r. Spółka joint venture została nazwana „Sony Honda Mobility”. Jest to obopólnie korzystna umowa, ponieważ Honda ma już ugruntowaną pozycję na rynku samochodowym, a Sony to gigant na rynku rozrywki i technologii.

Systemy infotainment (informacyjno-rozrywkowe) w pojazdach to stosunkowo nowy trend, zwłaszcza w przypadku pojazdów elektrycznych. Największy rywal Sony i Hondy, Tesla, bardzo mocno stawia na ten aspekt, mający umilić nam spędzanie czasu w samochodzie. Właściciele Tesli mogą grać w klasyczne gry, oglądać Netflixa lub Hulu, a nawet odbyć sesję „Car-aoke”. Dlatego Sony i Honda będą musiały odważnie podejść do tematu, aby konkurować ze stale rosnącymi funkcjami rozrywkowych aplikacji Tesli.

Co zatem powiecie na zainstalowanie PlayStation 5 w masowo produkowanym samochodzie? Granie w gry AAA, takie jak God of War Ragnarök lub Horizon Forbidden West na desce rozdzielczej samochodu, zapowiada się naprawdę ekscytująco. Oczywiście Sony i Honda nie chcą, abyśmy grali podczas jazdy, więc powinniśmy spodziewać się, że zobaczymy tę funkcję tylko w pojazdach w pełni autonomicznych, co może chwilę potrwać.

PS5 to nie jedyny plan, jaki mają obie firmy, jeśli chodzi o rozrywkę. W niedawnym wywiadzie dla Financial Times, dyrektor generalny Sony Honda Mobility, Yasuhide Mizuno, zauważył, że nadchodzące pojazdy „będą zaspokajać potrzeby rozrywki i dostępu do sieci,”. Niestety, Mizuno nie zdradził szczegółów, więc nie wiadomo, co planowane jest poza PS5.

Sony i Honda mają nadzieję, że te pomysły spowodują, że kupujący będą chcieli spędzać więcej czasu w swoich samochodach niż dotychczas. Nie wiadomo, czy umieszczenie konsoli w pojeździe przyniesie zamierzone rezultaty. Pomysł brzmi ekscytująco, ale jak bardzo będzie praktyczny?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony i Honda rozważają instalację PS5 wewnątrz autonomicznych aut

 0