Sony i Microsoft nadal rozmawiają na temat grania w chmurze

Sony i Microsoft nadal rozmawiają na temat grania w chmurze

Usługę grania w chmurze oferuje już kilku gigantów technologicznych takich jak Google (Stadia), NVIDIA (GeForce Now) czy Microsoft, który ostatnio wystartował z testami Xbox Game Cloud również na komputerach z systemem operacyjnym Windows 10 i urządzeniach Apple wyposażonych w iOS. Sony i Microsoft - dwójka konkurentów na rynku konsol od lat walczących o serca graczy dwa lata temu zawarła strategiczne partnerstwo, które obejmuje wykorzystanie platformy Azure należącej do amerykańskiego przedsiębiorstwa, rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji do strumieniowego przesyłania treści. Jednak dotychczas nic konkretnego z tej współpracy nie wynikło, ale to nie znaczy, że projekt upadł, o czym wspomniał szef Sony, Jim Ryan. Sternik japońskiej firmy potwierdził, że nadal działają razem z Microsoftem i wymieniają się pomysłami.

Sony nadal rozmawia z Microsoftem na temat grania w chmurze.

Ryan podkreślił, że istnieje kilka interesujących rzeczy, lecz konkrety poznamy, dopiero gdy nadejdzie odpowiedni moment. Wedle koncepcji Sony wykorzysta Azure do opracowania własnych narzędzi do grania w chmurze, lecz finalnie z całości skorzystają wyłącznie posiadacze PlayStation, a nie pozostałych platform. Oczywiście istnieje szansa, że takie założenie ulegnie zmianie. Zapytany o przyszłość grania w chmurze w tym ich potencjał, Jim Ryan ocenił, że mogą one odegrać w branży pewną rolę. Padło też pytanie o to, czy PlayStation 5 jest ostatnią konsolą japońskiego producenta, ale nie poznaliśmy na nie konkretnej odpowiedzi, ponieważ obecnie firma bada zainteresowanie odbiorców nowym sprzętem.

Przypomnijmy, że w 2012 roku Sony przejęło Gaikai zajmujące się grami w chmurze zaś później wykorzystało własną technologię i pomysły do opracowania PlayStation Now. Warto wspomnieć, że PS Now wreszcie doczeka się opci grania w 1080p zamiast 720p. Wdrożenie zmian nastąpi w ciągu kilku najbliższych tygodni. Usługa nadal nie jest dostępna na całym świecie, aczkolwiek widzimy, że Japończycy pokładają wielkie nadziej w graniu w chmurze, więc zapewne powiększą zasięg dostępności PlayStation Now.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony i Microsoft nadal rozmawiają na temat grania w chmurze

 0