Sony kolejną dużą firmą, która odpuszcza MWC 2020 z powodu koronawirusa

Sony kolejną dużą firmą, która odpuszcza MWC 2020 z powodu koronawirusa

Zdaje się, że tegoroczna edycja targów Mobile World Conference w Barcelonie nie będzie należeć do najbardziej udanych, ponieważ w związku z rozpowszechniającą się epidemią koronawirusa z imprezy rezygnują kolejni istotni producenci. Najpierw o wycofaniu się z MWC 2020 poinformowali LG oraz ZTE, a niedługo później do tego grona dołączył ASUS, który w Hiszpanii zaprezentować miał swój nowy flagowy model (ZenFone 7). To jednak nie koniec, ponieważ przed dwoma dniami informowaliśmy, że NVIDIA również nie pojawi się na targach, a ze swojego udziału zrezygnowała także firma Ericsson, czyli kluczowy gracz, jeśli chodzi o rozwój technologii 5G. Na tym jednak lista ta się nie kończy, ponieważ Sony właśnie poinformowało nas, że również zmuszone jest odpuścić swoją obecność w Barcelonie, co japoński producent tłumaczy obawami rozpowszechniania się epidemii koronawirusa, który Światowa Organizacja Zdrowia uznała 30 stycznia 2020 r. za globalne zagrożenie.

Sony właśnie poinformowało nas, że również zmuszone jest odpuścić swoją obecność na MWC 2020, co japoński producent tłumaczy obawami rozpowszechniania się epidemii koronawirusa.

Sony kolejną dużą firmą, która odpuszcza MWC 2020 z powodu koronawirusa

„Ponieważ przywiązujemy najwyższą wagę do bezpieczeństwa naszych klientów, partnerów, mediów i pracowników, podjęliśmy trudną decyzję o wycofaniu się z udziału w targach MWC 2020 w Barcelonie w Hiszpanii. Konferencja prasowa Sony odbędzie się w zaplanowanym terminie 24 lutego 2020 o 8:30 rano (CET) r. za pośrednictwem naszego oficjalnego kanału Xperia na YouTube. Podczas transmisji zostaną zaprezentowane nowe, ekscytujące produkty mobilne od Sony” - czytamy w wydanym oświadczeniu. Z przecieków wynikało, że firma zamierzała pokazać na MWC 2020 m.in. smartfon Xperia 5 Plus z 6,6-calowym panelem OLED, potrójnym aparatem tylnym i sensorem ToF (time-of-flight), który odpowiada za efekt bokeh w zdjęciach portretowych. Telefon otrzymać ma także 8 MP kamerkę przednią, głośniki stereo i czytnik linii papilarnych umieszczony na bocznej krawędzi.

Z barcelońskich targów wycofali się także Amazon, a nawet do pewnego stopnia Samsung, który uczestniczyć będzie w imprezie w mocno ograniczonym wymiarze. Udział z kolei potwierdziły takie firmy jak Oppo, Xiaomi czy Huawei, ale z racji tego, że mówimy o chińskich producentach, podjęli one stosowne środki zaradcze i np. ograniczają przybywanie swoich przedstawicieli z Państwa Środka, a chińscy pracownicy którzy się pojawią, przechodzić mają dwutygodniową kwarantannę poza Chinami. Nie da się ukryć, że MWC 2020 może w tym roku wyglądać dość przygnębiająco, a to ze względu na mniejszą liczbę wystawców i zwiedzających, którzy zapewne poruszać będą się po halach w maskach. Koronawirus to jednak zdecydowanie większy problem dla całej branży i już mówi się o opóźnieniach produkcji i dostaw produktów od największych producentów, w tym także Apple. W związku z tym spodziewać można się podwyżek cen. Mamy nadzieję, że relatywnie szybko uda się opanować tę epidemię i wszystko wróci do normy.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony kolejną dużą firmą, która odpuszcza MWC 2020 z powodu koronawirusa

 0