Sony kończy sprzedaż PlayStation Vita?

Sony kończy sprzedaż PlayStation Vita?

Jak podają zagraniczne media popularna korporacja postanowiła zakończyć oficjalną dystrybucję nieudanego modelu mobilnej konsoli sygnowanej logiem PS. 

Wydawało się, że krótko po debiucie PlayStation Vita będzie dla Sony istną żyłą złota porównywalną z większym bratem. Niestety los szybko zweryfikował owe plany, przez co sprzedaż przenośnej konsoli do tego stopnia zawiodła jego twórców, że postanowili się od niej całkowicie odciąć. Problemem okazali się również deweloperzy, którzy mimo szumnych zapowiedzi wielu hitów przerzucili swe zainteresowanie na konkurencyjną platformę Nintendo. Ostatecznego gwoździa do trumny Vity wbił niespodziewany przeciwnik w postaci smartfonów zaskarbiających sobie serca coraz większej ilości fanów także tych od Sony. Tym samym mobilne pykanie na telefonie, którego jeszcze parę lat temu nikt sobie nawet nie wyobrażał, stało się faktem.

Według najnowszych doniesień Sony ostatecznie pożegnało się z PS Vitą wstrzymując jej sprzedaż

W lutym pojawiły się informacje o usunięciu z PlayStation Store produktów dedykowanych PS3 oraz PS Vita. Natomiast obecnie japońska korporacja miała wydać decyzję o zakończeniu sprzedaży mobilnej konsolki. Chociaż nie opublikowano oficjalnego stanowiska w tej sprawie, to hiszpański oddział postanowił wyjść przed szereg i poinformować o wszystkim na Twitterowym koncie. Mimo że przenośny model jest znacznie młodszy od trzeciej generacji sprzętu, to przegrał batalię z Nintendo 3DS. Na razie Vita jest wciąż bez problemu dostępna zarówno w USA, jak i pozostałych regionach świata. Hiszpania z kolei doświadcza niedoborów w ilości sztuk urządzenia. Czy Sony ostatecznie pogrzebie PlayStation Vite dowiemy się miejmy nadzieję wkrótce.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony kończy sprzedaż PlayStation Vita?

 0