Sony kupuje markę Audeze. Firma stawia na audiofilskie doznania

Sony kupuje markę Audeze. Firma stawia na audiofilskie doznania

Sony ogłosiło, że podpisało umowę, w ramach której wykupi wysokiej klasy markę słuchawek Audeze. Jest to relatywnie niszowy producent sprzętu audio z siedzibą w Santa Ana w Kalifornii, specjalizujący się w słuchawkach ultrapremium dla audiofilów, graczy, inżynierów dźwięku i profesjonalistów zajmujących się nagrywaniem. Firma twierdzi, że jest liderem w technologii przetworników planarno-magnetycznych, która ma zapewniać wyjątkowe wrażenia dźwiękowe.

Audeze otrzyma niezależność

Chociaż żadna ze stron nie ujawniła warunków finansowych umowy, Sony stwierdziło, że po przejęciu Audeze będzie nadal działać niezależnie i wytwarzać produkty dla platform innych firm, oprócz Sony i PlayStation. Nie jest jednak jasne, jak długo Audeze pozostanie niezależne, ale to dobra wiadomość, że firma będzie nadal oferować własne produkty nie tylko dla urządzeń Sony, przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Sony stwierdziło, że po przejęciu Audeze będzie nadal działać niezależnie i wytwarzać produkty dla platform innych firm.

W komunikacie prasowym ogłaszającym planowane przejęcie Hideaki Nishino, starszy wiceprezes działu Platform Experience w Sony Interactive Entertainment, powiedział, że ruch ten podkreśla koncentrację firmy na innowacjach i zapewnianiu graczom PlayStation najlepszych wrażeń dźwiękowych. Wyraził także pewność, że przejęcie pomoże firmie zapewnić lepsze wrażenia dźwiękowe graczom PlayStation, więc spodziewać można się, że przyszłe słuchawki marki PlayStation będą korzystać z technologii Audeze.

Dyrektor generalny Audeze, Sankar Thiagasamudram, również wyraził swoje zadowolenie z transakcji, mówiąc, że oferuje ona firmie „wyjątkową możliwość skalowania (jej) działalności”. Powiedział również, że przejęcie pomoże dostarczać najlepsze w swojej klasie słuchawki profesjonalistom zajmującym się dźwiękiem i poprawiać wrażenia graczy PlayStation. W komunikacie prasowym wskazano również, że firma skorzysta na przejęciu, ponieważ pomoże jej stać się integralną częścią ekosystemu PlayStation. Zapomniano jednak dodać, że traci w ten sposób pełną niezależność, co może ograniczać jej innowacyjność. 

Audeze wzmocni PlayStation

Choć przejęcie może być dobrą wiadomością dla posiadaczy konsol PlayStation, ciekawe będzie, czy będzie miało negatywny wpływ na konkurencję w segmencie ultrapremium. Sony twierdzi, że po przejęciu nic się nie zmieni, ale czas pokaże, czy Audeze będzie w stanie w dłuższej perspektywie nadal produkować urządzenia na platformy innych firm, czy też stanie się jedynie rozszerzeniem marki PlayStation.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony kupuje markę Audeze. Firma stawia na audiofilskie doznania

 0