Sony ma karać użytkowników, którzy za opłatą pomagają aktywować PS Plus Collection

Sony ma karać użytkowników, którzy za opłatą pomagają aktywować PS Plus Collection

Handel kontami do platform gamingowych czy dostępem do nich przynosi deweloperom oraz wydawcom niemałe straty i nic dziwnego, że starają się oni regularnie walczyć z tym procederem. Sony również nie zamierza odpuszczać i zgodnie z dostępną informacją miało zabrać się za sprzedawców, którzy postanowili zarobić na PS Plus Collection, czyli pakiecie dającym dostęp do katalogu wybranych gier w ramach PS Plus. Jest to opcja dedykowana głównie PS5, lecz działa też na poprzedniej generacji konsoli, choć w tej sytuacji zestaw trzeba wpierw odblokować na nowym sprzęcie. Japoński producent zaczął dożywotnio blokować profile PSN osób z PlayStation 5, które za opłatą aktywowały przytoczoną kolekcję innym graczom z PS4 (kupujący dostali dwumiesięczne bany). Jeden z zablokowanych tłumaczył się, że jedynie "pomógł" dużej grupie posiadaczy PS4 odebrać tytuły z PS Plus Collection. Sony najwidoczniej nie przyjmuje do wiadomości żadnych argumentów, nawet jeżeli czyjeś działanie nie było czysto zarobkowe.

Sony podobno zaczęło blokować profile użytkowników PS5, którzy odpłatnie pomagali aktywować PS Plus Collection użytkownikom PlayStation 4.

Sony kara użytkowników, którzy za opłatą pomagają aktywować PS Plus Collection

Z drugiej strony nie powinno stanowić to zaskoczenia, ponieważ dla firmy to duży zysk płynący z abonamentu PS Plus. Wprawdzie gigant z Kraju Kwitnącej Wiśni przyznał, że ukarani użytkownicy mogą skontaktować się z obsługą klienta, ale raczej nie ma szans, by ich konta doczekały się odblokowania. Co ciekawe jak informował serwis PPE handel dostępem do PS Plus Collection nie ominął także polskiego podwórka i zaczął kwitnąć na Allegro, zaś średnia cena za sztukę wynosiła 15 złotych. Jednak w momencie pisania tej wiadomości nie udało się znaleźć przytoczonych aukcji na rodzimej platformie. PS Plus Collection wchodzi 20 bezpłatnych gier cyfrowych, które zdefiniowały poprzednią generację. Na tej liście znajduje się m.in. God of War, Uncharted 4, Detroit: Become Human, Days Gone czy The Last of Us Remastered. Jest to więc dobry pakiet do rozpoczęcia przygody z PS5.

Warto wspomnieć, że w grudniu w ramach oferty PS Plus jego subskrybenci będą mogli przypisać do kont Worms Rumble (PS4/PS5), Rocket Arena (PS4) oraz Just Cause 4 (PS4). PS Plus dostępny jest w trzech opcjach abonamentowych: 1 miesiąc, 3 miesiące oraz 12 miesięcy natomiast jego cena wynosi aktualnie kolejno: 37 zł, 100 zł i 180 złotych. Oprócz możliwości grania w gry przez Internet otrzymujemy dostęp do pamięci w chmurze wynoszącej 100 GB na pliki zapisów czy darmowych gier pojawiających się co miesiąc.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony ma karać użytkowników, którzy za opłatą pomagają aktywować PS Plus Collection

 0