Sony ma problemy z produkcją SoC do konsol PS5? Producent oficjalnie zaprzecza

Sony ma problemy z produkcją SoC do konsol PS5? Producent oficjalnie zaprzecza

Wiele osób planuje zakup PlayStation 5 jeszcze w tym roku, ale im bliżej premiery, tym coraz więcej informacji, że dostępność nowych konsol może być ograniczona. Znalezienie produktu w sklepie i to dostępnego od ręki, może wcale nie należeć do łatwych zadań. Według nowego raportu, Sony zmniejszyło szacowaną produkcję konsoli nowej generacji o cztery miliony sztuk do około 11 milionów do końca marca, w wyniku problemów z SoC. Sytuacja, jaką wywołała pandemia koronawirusa, spowodowała, że więcej osób pozostaje w domu grając w gry niż kiedykolwiek wcześniej, co w połączeniu z ogólnym szałem na PlaySation 5 daje Sony jasne przesłanki, że ich konsola będzie się świetnie sprzedawać. W związku z tym podobno zamierzano wyprodukować 10 milionów konsol jeszcze przed końcem 2020 roku. Bloomberg pisze jednak, że plany te zostały zmienione z powodu problemów produkcyjnych.

Niezależne doniesienia mówią o ograniczeniu produkcji konsol PS5 w związku z problemami z produkcją. Sony zaprzecza, reagując na spadek cen akcji.

Jeden z problemów, z którymi boryka się Sony przy produkcji, podobno dotyczy SoC konsol, który został zaprojektowany wraz z AMD. Stwierdzono, że wydajność produkcji chipa wynosiła nawet zaledwie 50 procent, zmniejszając w ten sposób liczbę użytecznych układów o połowę. Uzysk podobno poprawia się, ale Bloomberg pisze, że "jeszcze nie osiągnięto stabilnego poziomu". Większość firm w takich sytuacjach zajmuje stanowisko typu "nie reagujemy na plotki ani spekulacje". Sony jednak zareagowało bezpośrednio na najnowsze doniesienia - być może ze względu na zagrożenie dla ich akcji, których wartość spadła o 3,5 procent po ujawnieniu informacji.

"Chociaż nie ujawniamy szczegółów związanych z produkcją, informacje dostarczone przez Bloomberga są fałszywe" - powiedział Sony dla GamesIndustry.biz. "Od początku masowej produkcji nie zmieniliśmy ilości produkcji PlayStation 5". Sony nadal nie potwierdziło ceny ani daty premiery PS5, ale prawdopodobnie zmieni się to już wkrótce podczas transmisji na żywo. Słyszeliśmy pogłoski, że główna wersja może kosztować zaledwie 459 USD lub, choć niektórzy detaliści wystawiają konsolę nawet za 594 USD. Póki co ceny jednak nie znamy i nie wiadomo czy Sony zbliży się do poziomu konkurencyjnego Xbox Series X.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony ma problemy z produkcją SoC do konsol PS5? Producent oficjalnie zaprzecza

 0