Sony miało wstrzymać produkcję PlayStation VR2

Sony miało wstrzymać produkcję PlayStation VR2

PlayStation VR2 najwyraźniej nie cieszy się takim sukcesem, jakiego oczekiwało Sony. Producent miał bowiem wstrzymać produkcję swoich gogli wirtualnej rzeczywistości ze względu na zalegające w magazynach egzemplarze urządzenia.

Od premiery PS VR2 minęło już sporo czasu i chociaż sprzęt znalazł grupę odbiorców, to jednak pojawiły się informacje o zalegających w magazynach partiach gogli. Z tego względu Sony wstrzymało produkcję nowych egzemplarzy i zamierza skupić się na sprzedaży dotychczas wyprodukowanych urządzeń. Na razie nie wiadomo na jak długo stanęła produkcja ani ile sztuk gogli zalega w magazynach. Ewentualne wznowienie produkcji zależy teraz od dalszej sprzedaży PlayStation VR2.

Sony miało wstrzymać produkcję gogli PS VR2, by wyprzedać zalegające w magazynach urządzenia.

Sześć tygodni po premierze Sony ogłosiło, że PSV R2 sprzedało się w prawie 600 000 egzemplarzy. Analitycy sugerują, iż w pierwszym roku do klientów trafiło nieco ponad milion egzemplarzy. W grudniu ubiegłego roku szef globalnego biznesu SIE, Eric Lempel, powiedział Financial Times, że PS VR2 to „obecnie dość wymagający zawodnik”, dodając, że „ogólnie oczekiwano, co technologia wirtualnej rzeczywistości zrobi z grami”.

Wygląda na to, że sprzęt wzbudzał przeciętne zainteresowanie w okresie świątecznym 2023 r. RoadToVR śledził sprzedaż Meta Quest 2 i 2, a także PS VR2 na Amazonie  w rzeczonym gorącym dla sprzedawców okresie i odkrył, że sprzedaż zestawów wirtualnej rzeczywistości Meta znacznie przewyższała sprzedaż gogli Sony.

Względny sukces PS VR2 został zakwestionowany na początku 2024 r., kiedy Sony ogłosiło kilka nadchodzących gier na to urządzenie, z których żadna nie pochodziła od własnych studiów. Następnie w ramach fali zwolnień, które dotknęły 900 pracowników, londyńskie studio Sony odpowiedzialne za tytuły VR zostało zamknięte.

Obecnie jeśli chodzi o PlayStation VR2 to mówi się o jego kompatybilności z PC. Otworzy to użytkownikom drzwi do większej liczby gier.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony miało wstrzymać produkcję PlayStation VR2

 0