Sony, Microsoft i Nintendo wprowadzą nowe wymogi dotyczące loot boxów

Sony, Microsoft i Nintendo wprowadzą nowe wymogi dotyczące loot boxów

Loot boxy to temat przewijający się w branży od lat, lecz dopiero premiera Battlefront 2 zawierającego ów kontrowersyjny dla wielu system przelała czarę goryczy wywołując lawinę negatywnych komentarzy i oskarżeń skierowanych nie tylko w stronę Electronic Arts, ale także pozostałych wydawców czy deweloperów. Najczęściej podnoszonymi przez społeczność zarzutami były zupełna losowość w doborze przedmiotów, oraz brak informacji o szansach trafienia konkretnego przedmiotu. W efekcie debaty doprowadziły do zablokowania w wybranych krajach opcji stosowania loot boxów zaś EA Sport w swojej flagowym tytule piłkarskim FIFA dodało rozwiązanie pokazujące ile procent szans mamy na zgarnięcie w paczce zawodnika o wybranej ocenie ogólnej. Teraz problem dostrzegają także większe firmy, które postanowiły przejść do działania. 

Sony, Microsoft i Nintendo chcą wymusić na twórcach udostępniających swoje gry na konsolach by ujawnili oni szanse na trafienie łupów z loot boxów.

Sony, Microsoft i Nintendo wprowadzą nowe wymogi dotyczące loot boxów

Stowarzyszenie Entertainment Software Association oświadczyło, że wielka trójka czyli Sony, Microsoft i Nintendo opracowują nowe zasady, które narzucą autorom konsolowych produkcji korzystających z loot boxów konieczność implementacji podobnego co w serii FIFA systemu ujawniającego szansę na wylosowanie łupów. O sytuacji poinformował podczas Federal the Commission Trade Inside the Game główny doradca ESA, Michael Warnecke - "Z przyjemnością ogłaszam, iż Sony, Microsoft oraz Nintendo zasygnalizowały Entertainment Software Association wprowadzenie regulacji dotyczących płatnych skrzynek w tytułach dostępnych na ich platformy sprzętowe". Warnecke stwierdził, że również wielu innych wydawców podjęło identyczną decyzję.

Na udostępnionej liście znalazły się m.in. Activision Blizzard, Bandai Namco, Bethesda, Bungie Take-Two, Ubisoft, Warner Bros. Interactive Entertainment, a także Wizards of the Coast. Co ciekawe firmami, które do tej pory nie podpisały zobowiązania są np. 505 Games, Capcom, CI Games, Deep Silver, Epic Games, Focus Home Interactive, Gearbox Publishing, GungHo, Konami, Riot Games, Sega czy Square Enix. Regulacje mają pojawić się do maksymalnie 2020 roku. Cóż bez wątpienia zaproponowane rozwiązanie jest jak najbardziej słuszne, ale raczej mało prawdopodobne by uspokoiło większą grupę niezadowolonych graczy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony, Microsoft i Nintendo wprowadzą nowe wymogi dotyczące loot boxów

 0