Sony Mobile traci na sprzedaży smartfonów. Tak źle nie było od dawna

Sony Mobile traci na sprzedaży smartfonów. Tak źle nie było od dawna

Sony zaprezentowało najnowsze wyniki finansowe i niestety w przypadku działu odpowiadającego za produkcję smartfonów japońskie przedsiębiorstwo nie ma powodów do optymizmu. Ze statystyk wynika, że w przypadku telefonów gigant wciąż odnotowuje straty, czego idealnym dowodem jest fakt, że w minionym kwartale Sony Mobile wysłało do sklepów jedynie 900 tysięcy smartfonów, co oznacza spadek o 55 procent rok do roku, a także najgorszy rezultat na przestrzeni ostatnich 9 lat. Warto wspomnieć, że w analogicznym okresie poprzedniego roku firma rozesłała 2 miliony sztuk i już wtedy traktowano to jako przeciętny rezultat. W efekcie tego sporego spowolnienia Sony Mobile mówi o przychodach na poziomie 380 miliardów JPY (3,55 milionów dolarów), czyli mniejszych o 7 procent względem wcześniejszych oczekiwań.

Według danych za ostatni kwartał Sony rozesłało tylko 900 tysięcy smartfonów i jest to wynik, który zdecydowanie nie może cieszyć japońskiego producenta.

Sony Mobile traci na sprzedaży smartfonów. Tak źle nie było od dawna

Japończycy obniżyli również prognozy na cały 2019 rok spodziewając się dostaw smartfonów na poziomie 4 milionów sztuk. Mimo wspomnianych strat Sony Mobile nie składa broni i duże nadzieje wiąże z wprowadzonym do sprzedaży modelem Xperia 1, który spotkał się z całkiem pozytywnym odbiorem. Wewnątrz urządzenia znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 855 wspomagany przez 6 GB pamięci RAM. W przypadku wyświetlacza producent wykorzystał 6,5-calowy ekran OLED 4K HD. Istnieje więc szansa, że w przyszłości Sony podreperuje więc nadszarpnięty budżet mobilnego działu.

Z drugiej strony żal patrzeć na markę, która w przeszłości tworzyła dla wielu najlepsze oraz kultowe telefony zaś teraz odnotowała tak ogromne straty. Nie wszystkie dostępne w ofercie urządzenia na pewno są złe i posiadają wiele zalet, jednak mimo to przegrywają walkę o pieniądze konsumentów. Jednym z powodów takiej sytuacji jest oczywiście konkurencja w postaci chińskich producentów pokroju Xiaomi czy Huawei, którzy często oferują produkty w zachęcającej cenie. Bez wątpienia Sony może sobie przybić piątkę z Nokią, która także nie może pochwalić się znaczącymi sukcesami w branży smartfonów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony Mobile traci na sprzedaży smartfonów. Tak źle nie było od dawna

 0