Sony mówi o potrzebie nowej generacji konsol. Nadchodzi PlayStation 5?

Sony mówi o potrzebie nowej generacji konsol. Nadchodzi PlayStation 5?

PlayStation 4 przyniosło Sony duży sukces komercyjny, pozostawiając konkurencje daleko z tyłu w kontekście wyników sprzedaży. Konsola ma jednak już swoje lata, coraz częściej mówi się również o potrzebie wprowadzenia nowszego i wydajniejszego modelu. Plotki o pracach nad PlayStation 5 krążą w sieci niemal od momentu premiery obecnej generacji, ale teraz Sony właściwie przyznało, że trwają prace nad nowym sprzętem. Jeśli chodzi o rynek gier, to tutaj nie można zbyt długo przyzwyczajać się do sprzętu czy choćby samego modelu dystrybucji. Wszystko się nieustannie zmienia i przesuwa. Obecnie widzimy nieustanny wzrost rynku smartfonów gamingowych, którego wartość może sięgać nawet 70 miliardów dolarów, a eksperci branżowi twierdzą, że chmury gamingowe mogą być ewentualnym rozwiązaniem i alternatywą dla konieczności aktualizacji swojego sprzętu, który zapewni odpowiednią dla danej produkcji wydajność.

Bez wątpienia trwają prace nad PlayStation 5. Sony widzi potrzebę wprowadzenia nowej generacji, jednak nie wiadomo kiedy to może nastąpić.

Jasne jest, że Sony nie jest ślepe na potrzeby rynku, mocno forsując swoją usługę PlayStation Now umożliwiającą abonentom stremować swoją bibliotekę gier. Sony jednak wcale nie ma zamiaru póki co kończyć z tradycyjnymi konsolami, zwłaszcza że CEO Kenichiro Yoshida ujawnił w rozmowie dla Financial Times, że trwająjuż prace nad następcą PlayStation 4. "W tym momencie, jedyne co mogę powiedzieć, to że konieczne jest wypuszczenie nowej generacji sprzętu" - powiedział Yoshida. Pomimo że Yoshida zauważalnie unikał terminu PlayStation 5, to anonimowe źródła podają, że nowa konsola architekturą ma przypominać PlayStation 4. Jest to dobra wiadomość, bo rodzi nadzieję na kompatybilność wsteczną z obecną generacją.

Informacje o pracach Sony nad nową generacją konsol mają sens, zwłaszcza że od premiery PlayStation 4 minęło już 5 lat . Poprzednie generacje wytrzymywały 6-7 lat bez zmiany na nowy model, jednakże sukces PlayStation 4 i brak presji ze strony konkurencyjnej konsoli Xbox może spowodować, że obecna generacja będzie na rynku dłużej niż można przypuszczać. Phil Spencer z Microsoft ujawnił na tegorocznych targach E3, że nowa konsola Xbox jest dopiero na etapie projektowania, jednakże sam przekaz był dość enigmatyczny. Obie firmy zdają się jednak podążać podobną ścieżką. Sony ma PlayStation Now, natomiast Microsoft stawia na projekt xCloud, z którym wiążą nadzieje na zrewolucjonizowanie streamowania gier na różne urządzenia.

 

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony mówi o potrzebie nowej generacji konsol. Nadchodzi PlayStation 5?

 0