Sony może tworzyć gry nie tylko na PlayStation, ale także na PC

Sony może tworzyć gry nie tylko na PlayStation, ale także na PC

PlayStation praktycznie od początku kojarzy nam się ze świetnymi grami, których próżno szukać na innych platformach. Nie da się ukryć, że to właśnie dzięki ekskluzywnym tytułom Sony zbudowało silną pozycję swojej konsoli. Sporym przegranym od lat pozostaje Microsoft nieumiejący dostarczyć Xbox równie interesujących produkcji, choć zgodnie z zapowiedziami przedstawiciela amerykańskiego giganta, Phila Spencera w przyszłości sytuacja ulegnie zmianie, dzięki czemu społeczność dostanie wymarzone produkcje na wyłączność. Bez wątpienia Sony dotychczas skutecznie uniemożliwiało przeniesienie obecnych na PlayStation gier co zmieniło się wraz z nawiązaną pomiędzy Quantic Dream oraz Epic Games Story współpracą pozwalającą udostępnić Heavy Rain, Beyond: Dwie dusze i Detroit: Become Human na komputerach.

Przedstawiciel Sony przyznał, że w przyszłości niektóre gry mają szansę ukazać się nie tylko na PlayStation.

Dużą rolę odegrał tutaj fakt, iż studio pozostaje niezależnym względem Sony bytem więc może sobie pozwolić na partnerstwo z innymi firmami. Mimo to pojawiły się głosy jakoby również japoński gigant planował przenieść lub wydać wybrane tytuły poza PlayStation. Nieco nowego światła na sprawę rzucił Shawn Layden nadzorujący pracę wszystkich studiów będących własnością przedsiębiorstwa. W wywiadzie udzielonym Bloomberg przyznał wprost, iż kilka gier ma szansę zadebiutować nie tylko na PlayStation, ale także innej platformie sprzętowej. Dlaczego? Otóż niektóre tytuły mogą potrzebować znacznie większej bazy użytkowników. Niestety wypowiedź Laydena nie oznacza od razu, że pozycje pokroju God of War czy Marvel's Spider-Man trafią na PC, ponieważ mówimy tu o grach nastawionych głównie na rozgrywkę online.

Sony będzie starało się za wszelką cenę bronić najbardziej wartościowe dla nich IP, z kolei twórcy Marvel's Spider-Man już dawno przyznali, że najnowsze przygody Petera Parkera pozostaną na wyłączność PlayStation 4. Bardzo dobrze, iż Japończycy planują otworzyć się także na pozostałą platformę sprzętową, aczkolwiek nie ukrywam, że podobnie jak większość osób ogromnie chciałbym zagrać w ostatnią odsłonę God of War czy rzeczonego Spider-Mana na komputerach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony może tworzyć gry nie tylko na PlayStation, ale także na PC

 0