Sony nie ma praw do nazwy PS5 w Indiach. Premiera konsoli odłożona w czasie...

Sony nie ma praw do nazwy PS5 w Indiach. Premiera konsoli odłożona w czasie...

Najwięksi giganci na rynku, którzy posiadają dobrze ugruntowane i z łatwością rozpoznawalne marki najczęściej rezerwują prawa do nazwy, często z wieloletnim wyprzedzeniem, upewniając się, że w krytycznym momencie nie pojawią się żadne problemy prawne. Przykładowo Sony w Japonii zarezerwowało znak towarowy PlayStation aż do numeru 10. Okazuje się, że firma nie była tak przewidująca w Indiach, co teraz staje się powodem opóźnienia premiery PlayStation 5 w tym kraju. Kiedy Sony po raz pierwszy pokazało PlayStation 5, w tym cenę i datę premiery konsoli, jednym z największych krajów, których brakowało w harmonogramie, były Indie. Chociaż, co zrozumiałe, spowodowało to frustrację wielu fanów, którzy chcieli zamówić konsolę w przedsprzedaży w tym kraju, okazuje się, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest spór dotyczący znaku towarowego.

Okazuje się, że Sony ma spory problem z premierą PS5 na ogromnym rynku, jakim są Indie. Japończycy przegapili zarezerwowanie znaku towarowego PS5 i przejął go ktoś inny.

Znak towarowy PS5 został zgłoszony 29 października 2019 roku, jednak nie przez Sony, a przez Hitesh Aswani z Deli. Dopiero trzy miesiące później Sony wystąpiło o ten sam znak towarowy. Spowodowało to, że nazwa PS5 jest obecnie przedmiotem sporu w Indiach, a efektem jest opóźnienie wprowadzenia konsoli w tym kraju. Chociaż nie ma wątpliwości, że Sony ostatecznie otrzyma prawa do nazwy, producent konsoli nie może obecnie używać określenia PS5 w Indiach, co wstrzymuje cały marketing i możliwość sprzedaży produktu pod taką nazwą.

Sony zostało zapytane, czy rozważają wypuszczenie konsoli pod inną nazwą, podobnie jak niedawno uczynił Asus, całkowicie rezygnując z brandingu Zenfone w Indiach, również z powodu problemów z prawem do marki. "Dziękujemy za zwrócenie nam na to uwagi, jednak na tym etapie nie mamy żadnych komentarzy" - odpowiedział rzecznik Sony India. W chwili obecnej jest mało prawdopodobne, żeby PS5 w Indiach pojawiło się w tym samym czasie, co w innych krajach, chyba że strony dojdą do porozumienia, popartego odpowiednio wysoką kwotą. Taką sytuację oczywiście może wykorzystać Xbox, będą jedynym next-genem sprzedawanym w Indiach w najbliższych miesiącach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony nie ma praw do nazwy PS5 w Indiach. Premiera konsoli odłożona w czasie...

 0