Sony nie pozwala na cross-play, bo... PlayStation 4 jest najlepsze!

Sony nie pozwala na cross-play, bo... PlayStation 4 jest najlepsze!

Na przestrzeni ostatnich lat widzieliśmy sporo gier, które umożliwiały rozgrywki cross-play pomiędzy platformami. Co prawda, w większości przypadków kompatybilność taką można było zobaczyć pomiędzy PC i Xbox One, jednak ograniczenia takie nie wynikają wcale z powodu niedoskonałości technologii. Z jakiegoś powodu Sony nie chce żeby ich konsola PlayStation w jakikolwiek sposób łączyła się z konkurencją. Sony najzwyczajniej nie chce żeby gracze mogli toczyć wirtualne boje użytkowników PlayStation 4 ze znajomymi, którzy posiadają Xbox One, Nintendo Switch lub PC. Jeszcze raz podkreślamy - nie ma tu żadnych ograniczeń technologicznych. Od 2016 roku, kiedy to  Jeremy Dunham, wicedyrektor studia Psyonix oznajmił, że Rocket League jest gotowe do uruchomienia rozgrywek pomiędzy PlayStation 4 i Xbox One i kwestią godzin jest stworzenie takiej możliwości, Sony uparcie nie wyraża zgody na takie działania.

PlayStation to najlepsze miejsce do grania. Sony nie będzie się więc zniżać do wchodzenia w interakcje z konsolami "gorszego sortu" ;)

Taka polityka Sony nie przynosi żadnych korzyści graczom, a rozgrywki multiplayer toczone bez ograniczeń platformowych byłby jeszcze ciekawsze. Mogłoby się wydawać, że Sony pójdzie po rozum do głowy i wyciągnie wnioski z umożliwienia choćby z kooperacji Microsoftu i Nintendo, które umożliwiły rozgrywki cross-play pomiędzy Xbox One i Switch w Minecraft. Również ogromna społeczność Fortnite domaga się tej funkcji od Sony, podobnie jak fani innych produkcji i sami deweloperzy gier. Nie tak dawno przecież  Todd Howard z Bethesdy w gorzkich słowach wypowiadał się o Sony: "Nie będzie cross-play w Fallout 76. Chcielibyśmy, ale nie możemy. Sony nie jest tak pomocne, jak wszyscy by chcieli" - powiedział Todd. Bethesda zagroziła nawet, że jeśli Sony nie ugnie się się pod naciskami, to Elder Scrolls: Legends całkowicie ominie PlayStation 4. Shawn Layden, CEO PlayStation America uważa, że Sony mogło już dostać odpowiednio silny przekaz. Jak się okazuje Japończycy są nieugięci.

Wszyscy są ciekawi co jest powodem, że Sony stoi w opozycji przeciw wszystkim. Okazuje się, że nie jest to żadna obawa przed nowymi opcjami. Sony  uważa, że PlayStation 4 najzwyczajniej na świecie jest najlepsze. Jeśli chodzi o sprzedaż, to bez wątpienia PlayStation 4 dominuje nad Xbox One. Można nawet powiedzieć, że w kwestii sprzedaży wojna konsol zakończyła się 2 lata temu, kiedy Microsoft przestał publikować wyniki sprzedaży swojej konsoli. Wygląda na to, że Sony wpadło trochę w samozachwyt. CEO Sony tak skomentował sytuację: "Jeśli chodzi o cross-play, zawsze uważamy, że PlayStation jest najlepszym miejscem do grania. Na przykład Fortnite w połączeniu z PlayStation 4 jest najlepszym doświadczeniem dla użytkowników, takie jest nasze przekonanie. Jednakże aktualnie, już otworzyliśmy się na cross-play z PC i niektórymi innymi, więc uzależniamy decyzje od tego co jest najlepsze dla użytkowników. To jest nasze stanowisko w sprawie rozgrywek pomiędzy platformami".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony nie pozwala na cross-play, bo... PlayStation 4 jest najlepsze!

 0