Sony nie zamierza rezygnować z mobilnego grania

Sony nie zamierza rezygnować z mobilnego grania

Oficjalnie PlayStation Vita dokona swego żywota jeszcze w trakcie bieżącego roku, aczkolwiek jej twórcy nie myślą rezygnować z przenośnego grania.

Przedstawiciel Sony podczas konferencji organizowanej w Tokio stwierdził, iż zamiast oddzielać mobilne gry od konsol wciąż należy myśleć o nich jak o metodzie na dostarczanie przyjemności płynącej z tej gałęzi rozgrywki. Słowa Kodery można interpretować w ten sposób, że dowodzona przez niego firma myśli nad wprowadzeniem rozwiązania zbliżonego do tego, co oferuje hybrydowe Nintendo Switch, a w efekcie dalszym rozwoju przenośnych konsol. Japończycy planują zakończyć żywot PS Vity pod koniec bieżącego roku (przez jakiś czas urządzenie będzie jeszcze dostępne do kupna w sklepach). Dodatkowo kilka dni temu wspominano o wejściu PlayStation 4 w swoją drugą, a zarazem ostateczną fazę życia, co podsyca plotki o szybszym zadebiutowaniu następcy w postaci PS5.

PlayStation 5 może zaproponować rozwiązanie zbliżone do tego co oferuje obecnie Nintendo Switch

Istnieje więc szansa, że w zestawie z piątką pojawi się coś na wzór rozwiązania z konkurencyjnej platformy, które zastąpi Vitę i umożliwi kontynuowanie grania poza domem. Warto pochwalić obecnego prezesa korporacji za dość konkretną wizję marki. John Kodera zastąpił poprzedniego sternika, Andrew House'a w roli prezesa oraz dyrektora generalnego pod koniec października ubiegłego roku. Niestety aktualnie nie znamy zarówno ogólnych parametrów technicznych nowej konsoli, jak i daty premiery, a serwisy branżowe co chwila żonglują kolejnymi terminami. Jednak w większości przypadków pada 2020 rok jako ten najbardziej realny, jeżeli chodzi o sklepowy debiut PlayStation 5. Czy tak będzie przekonamy się za jakiś czas.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony nie zamierza rezygnować z mobilnego grania

 0