Sony nie zorganizuje konferencji PlayStation na targach E3 2019

Sony nie zorganizuje konferencji PlayStation na targach E3 2019

E3 to coroczne targi gier wideo odbywające się w Los Angeles, będące dla większości deweloperów oraz fanów najważniejszą imprezą, w trakcie której zapowiada się długo oczekiwane gry i pokazuje równie interesujące fragmenty gameplayu. Niestety zgodnie z informacjami podanymi przez Game Informera, Sony, czyli jedna z kluczowych firm w branży, po raz pierwszy od 24 lat nie organizuje konferencji dedykowanej PlayStation. W oświadczeniu dla wspomnianego portalu przedstawiciel PlayStation zaznaczył, że jego firma nadal poszukuje nowych sposobów zaangażowania zrzeszonej z marką społeczności. Japoński gigant przyznał, że miłośnicy PlayStation są dla nich całym światem, a oni nadal starają się dążyć do innowacji oraz nowych sposobów zachwycania fanów, stąd też podjęto decyzję o nieuczestniczeniu w targach E3 2019.

Sony po raz pierwszy od 24 lat nie zorganizuje konferencji na targach E3, które odbędą się w przyszłym roku.

Niestety na ten moment nie znamy planów Sony oraz tego czy zdecyduje się na jakąś własną, zastępczą konferencję z dala od zgiełku E3 (z pewnością nie odbędzie się spotkanie w stylu zbliżonym do EA Play). Zaznaczono jednak, że wkrótce poznamy plany korporacji. Warto przypomnieć, że to nie pierwsza tego rodzaju decyzja, ponieważ Japończycy zrezygnowali również z organizacji własnej imprezy PlayStation Experience 2018. Wówczas powodem był brak nowych gier jakie Sony mogłoby zapowiedzieć. Z pewnością decyzja producenta PlayStation rozczaruje większość fanów, choć z pewnego punktu widzenia jest ona jak najbardziej słuszna i logiczna.

Dlaczego? Otóż aktualnie Sony pracuje nad paroma doskonale znanymi wszystkim tytułami — Death Stranding, Ghost of Tsushima i The Last of Us 2, a także rozwija ciepło przyjętego Spider-Mana o kolejne dodatki. W przyszłym roku ukaże się też Medievil Remake. Nie ma więc do zaprezentowania niczego nowego, a ich potencjał z kolejnymi z grami nie jest na ten moment znany. Fakt na E3 mogliby pokazać następny gameplay np. The Last of Us Part 2, ale, prawdę mówiąc, ludzie wolą już zagrać w ten tytuł niż oglądać zwykły materiał ukazujący rozgrywkę. Do tego dochodzą jeszcze prace nad PlayStation 5, które jeśli wierzyć analitykom powinno ukazać się w okolicach 2020 roku. Kto wie może Sony solidnie zaskoczy społeczność w przyszłym roku?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony nie zorganizuje konferencji PlayStation na targach E3 2019

 0