Sony opatentowało kontroler do PlayStation, który ma pomóc graczom w trakcie grania

Sony opatentowało kontroler do PlayStation, który ma pomóc graczom w trakcie grania

Sony lubi eksperymentować ze swoim sprzętem i patentować różne rozwiązania. Nie inaczej jest z kontrolerem DualSense do konsoli PlayStation 5.

Jak podaje serwis Game Rant, Sony złożyło dokument patentowy na kontroler wyposażony w dodatkowe funkcje ułatwień dostępu. Patent opisuje kontroler, który będzie wykorzystywał uczenie maszynowe do analizowania działań graczy w grze i pomoże im, gdy utkną na jakimś etapie. Kontroler będzie dynamicznie podświetlał określone przyciski w celu zwrócenia uwagi użytkownika i dostarczenia wskazówki co robić.

Sony opatentowało kontroler, który będzie pomagał graczom w przejściu danego etapu gry.

Sony opatentowało kontroler do PlayStation, który ma pomóc graczom w trakcie grania

Dodatkowo kontroler opisany w patencie zastąpi także touchpad ekranem dotykowym, na którym będą migać określone instrukcje. Oprócz tego kontroler będzie mógł podświetlać spusty, a także oba drążki analogowe. Rozwiązanie, które ma pomóc graczom, którzy utknęli na danym fragmencie rozgrywki, a takich nie brakuje szczególnie w grach logicznych to dobry pomysł. Już deweloperzy umieszczają system wskazówek w swoich grach, który można wyłączyć.

Oczywiście to, że coś opatentowano, nie oznacza, iż zostanie kiedykolwiek wprowadzone w życie. Wiele patentów przepada w historii, ale są też takie, które po latach doczekały się realizacji jak choćby PlayStation Portal będący koncepcją zrodzoną w 2015 roku.

Sony opatentowało też rozwiązanie CONTENT STREAMING WITH GAMEPLAY LAUNCH dedykowane grom single player, które pozwala powrócić do dowolnego miejsca w rozgrywce. Jest to funkcja ułatwiające zabawę, ponieważ dzięki niej zmienimy decyzję fabularną, albo ponownie przejdziemy dany fragment, bez konieczności powtarzania całych rozdziałów – lub całej gry.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony opatentowało kontroler do PlayStation, który ma pomóc graczom w trakcie grania

 0