Sony pochwaliło się najnowszymi statystykami sprzedaży PlayStation 4

Sony pochwaliło się najnowszymi statystykami sprzedaży PlayStation 4

Dotychczas bazowaliśmy jedynie na raportach ekspertów, którzy wskazywali wysoką sprzedaż PlayStation 4, teraz z kolei oficjalnymi statystykami postanowiło pochwalić się samo Sony. Wynika z nich, że czwórka od momentu debiutu pod koniec 2013 roku do 31 grudnia 2018 roku trafiła do rąk 90,1 mln ludzi na całym świecie, z czego 5,6 z nich nabyło konsolę w okresie świątecznym między 19-31 grudnia minionego roku. Dodatkowo Sony podało, że jedna z ważniejszych ubiegłorocznych ekskluzywnych gier, Spider-Man, od 25 listopada rozeszła się w nakładzie 9 milionów kopii fizycznych oraz cyfrowych. Tytuł ten zadebiutował we wrześniu i już wtedy zaliczył fenomenalny start, gdyż w ciągu pierwszych trzech dni rozeszło się 3,3 mln sztuk.

Sony poinformowało, że łączna sprzedaż konsoli PlayStation 4 wyniosła 91,1 milionów egzemplarzy.

Kolejna imponująca liczba, jaką chwali się japoński producent, to ogólnie sprzedane gry w okresie świątecznym. Wówczas rozeszło się aż 50,7 miliona egzemplarzy zarówno w formie pudełkowej, jak i wirtualnej. Pod tym względem odnotowano jednocześnie progres od momentu debiutu urządzenia w 2013 roku. Łączna liczba sprzedanych produkcji na dzień 31 grudnia wynosiła 876 mln. Przy okazji Sony ogłosiło, że baza PlayStation Network liczy 90 milionów zarejestrowanych oraz co ważniejsze aktywnych użytkowników (są to dane z listopada ubiegłego roku). „Chciałbym wyrazić moją najgłębszą wdzięczność naszej społeczności na całym świecie oraz partnerom za pomoc w osiągnięciu tych niesamowitych statystyk” - powiedział CEO Sony Interactive Entertainment, John Kodera.

Chociaż PS4 radzi sobie na rynku bardzo dobrze, to wciąż ma przed sobą wiele pracy, aby nie tylko wyrównać, ale również przebić sprzedaż według wielu najlepszej w historii marki konsoli PlayStation 2, która zatrzymała się na 150 mln sztuk. Warto podkreślić, że Japończycy myślą już także o następnej generacji sprzętu, czyli PlayStation 5. W maju 2018 roku Sony przyznało, że cykl życiowy PS4 dobiega końca, co tylko podsyca spekulacje o ewentualnej prezentacji kolejnego wydania urządzenia w bieżącym roku oraz premierze za niecałe dwa lata. Z pewnością do rynkowego sukcesu czwórki przyczyniła się bogata biblioteka gier takich jak Uncharted 4, The Last of Us, God of War czy wspomniany już Spider-Man. Ciekawe, czym w ciągu najbliższych 12 miesięcy zaskoczy nas Sony?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony pochwaliło się najnowszymi statystykami sprzedaży PlayStation 4

 0