Sony podobno zwraca pieniądze za Cyberpunk 2077 w wersji na PlayStation

Sony podobno zwraca pieniądze za Cyberpunk 2077 w wersji na PlayStation

Cyberpunk 2077 wreszcie po latach oczekiwań pojawił się na rynku i zdaje się, że z tego mocno nadmuchanego balonu, szybko zaczęło uciekać powietrze. Oczekiwania graczy były tak wysokie, że w konfrontacji z rzeczywistością gra nie zawsze potrafi się obronić. Po Wiedźminie 3 fani oczekiwali kolejnego przełomowego produktu, a ten zdaje się wcale taki nie być. Oczywiście nie można powiedzieć, że jest to gra zła, ale pojawiające się notorycznie błędy, brak obiecanej zawartości, choćby takiej jak wysoko rozwinięta sztuczna inteligencja i pełne życia lokacje oraz słaba optymalizacja sprawiają, że Cyberpunk 2077 otrzymuje skrajne recenzje. Wśród osób najbardziej narzekających są posiadacze PS4 i Xbox One, gdzie gra wygląda najzwyczajniej kiepsko, gdy rozdzielczość spada do 720p. Płynność też pozostawia wiele do życzenia, a ilość klatek na sekundę potrafi spaść do... 15.

Rozczarowanie grą Cyberpunk 2077 u posiadaczy konsol jest tak wysokie, że szturmują oni dział obsługi klienta, domagając się zwrotu pieniędzy. Co zaskakujące Sony przychyla się do wielu takich roszczeń. 

To wszystko doprowadziło do dość nieoczekiwanego zwrotu akcji. Sony tak naprawdę nie ma żadnej polityki zwrotów w PlayStation Store, co od lat jest problemem dla fanów, którzy porównują tę usługę do opcji oferowanych przez Steam, czy Epic. Jednak w historii PS Store znane są przypadki, gdy w wyjątkowych okolicznościach graczom zwracane były poniesione koszty  i wydaje się, że problemy z wydajnością Cyberpunk 2077 pasują do tych kryteriów. Pojawiają się doniesienia o sukcesach w zwrotach, chociaż nie wszyscy mają szczęście z obsługą klienta i wielu graczom odmówiono zwrotu.

Reddit donosi, że zgłoszeń do Sony jest wiele, a jeden z przedstawicieli PlayStation wspomniał nawet, że otrzymują mnóstwo telefonów dotyczących tego konkretnego problemu. Pomijając już spadki do 720p i 15 fps na standardowej wersji PlayStation 4, to niektóre aspekty tytułu są całkowicie zepsute, a regularne awarie, problemy z interfejsem i błędami w zadaniach potrafią zepsuć zabawę bardziej niż kiepska grafika. CD Projekt Red  regularnie wydaje nowe łatki, jeśli jednak macie dość i kupiliście grę w PlayStation Store, możecie próbować odzyskać pieniądze.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony podobno zwraca pieniądze za Cyberpunk 2077 w wersji na PlayStation

 0