Sony potwierdza prezentację gier na PS5. Już za kilka dni

Sony potwierdza prezentację gier na PS5. Już za kilka dni

Po licznych przeciekach, plotkach i spekulacjach, Sony w końcu postanowiło zapowiedzieć specjalną konferencję związaną z konsolą PlayStation 5. Wbrew temu, co sugerowały ostatnie nieoficjalne doniesienia, wydarzenie to nie odbędzie się 3 czerwca, ale dzień później, 4 czerwca, czyli w najbliższy czwartek. Konferencja zaplanowana została na godzinę 22:00 naszego czasu i będzie można obejrzeć ją na żywo za pośrednictwem Twitcha oraz YouTube’a. Szef Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, stwierdził zaś, że brak możliwości organizacji fizycznego wydarzenia (ze względu na pandemię koronawirusa), stworzył im niesamowitą okazję do nieszablonowego myślenia i zaproszenia graczy do wspólnej podróży.

Sony w końcu postanowiło zapowiedzieć specjalną konferencję związaną z konsolą PlayStation 5. Ta odbędzie się 4 czerwca, czyli w najbliższy czwartek.

Na konferencji możemy jednak nie doczekać się prezentacji samej konsoli PlayStation 5, ponieważ Sony potwierdziło, że ta koncentrować będzie się na next-genowych grach. Jim Ryan obiecał jednak, że będziemy mogli zobaczyć co na PS5 szykują zarówno mniejsze, jak duże studia deweloperskie. Całość trwać ma godzinę, spodziewać możemy się pokaźnej liczby prezentacji i liczymy na to, że nie zabraknie tu też produkcji szykowanych przez wewnętrzne zespoły Sony, czyli gier, które będą na wyłączność dla PS5. Te przeważnie bowiem wyciskają więcej z hardware’u japońskiego giganta, pokazując prawdziwy potencjał sprzętu (choć zapewne minie trochę czasu, zanim pojawią się gry wyciskające wszystkie soki z PS5).

Przypominamy, że Sony w marcu podzieliło się z nami specyfikacją techniczną swojej nadchodzącej konsoli, a w kwietniu pokazało nowego pada, czyli DualSense. W maju otrzymaliśmy także swoisty pokaz możliwości next-gena w ramach silnika Unreal Engine 5. Wciąż nie wiemy jednak, jak wyglądać będzie PlayStation 5, ani jaka będzie cena urządzenia. Jako że Ryan nie wspomniał nic na temat samego sprzętu w swoim wpisie na blogu PlayStation, raczej mało prawdopodobne wydaje się, że w czwartek przyjdzie nam zobaczyć konsolę. Zarówno PS5, jak i Xbox Series X, zadebiutować mają na rynku w ostatnim kwartale tego roku, więc szykuje nam się kolejne potężne starcie na rynku konsol. Obaj producenci mogą grać na czas, oczekując na ruch rywala i stosowną odpowiedź w kwestii ceny swojego produktu. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce poznamy wszystkie szczegóły i ruszy przedsprzedaż obu produktów.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony potwierdza prezentację gier na PS5. Już za kilka dni

 0