Sony potwierdziło dodanie długo wyczekiwanej opcji w PlayStation 4

Sony potwierdziło dodanie długo wyczekiwanej opcji w PlayStation 4

Jeśli jesteście posiadaczami PlayStation 4, to doskonale zdajecie sobie sprawę, że konsola nie posiada prostej i niezwykle potrzebnej funkcji zmiany nicku w PS Network. Większość osób jest zdziwiona tą dziwną decyzją popularnego producenta, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż konkurencyjny Xbox One umożliwia wykonanie takiego ruchu. Okazuje się jednak, że wielokrotne prośby kierowane w stronę Sony o dodanie możliwości zmiany swego pseudonimu w ich usłudze wreszcie doczekają się spełnienia. Zgodnie z informacją podaną na blogu Japończyków, wkrótce ruszają testy opcji zmiany identyfikatora PlayStation Network, w pierwszej kolejności dostępne wyłącznie dla osób, które zarejestrowały się w ramach poprzednich beta testów oprogramowania PlayStation 4.

Już w przyszłym roku pojawi się długo oczekiwania funkcja zmiany identyfikatora PlayStation Network. Obecnie opcja ta jest dostępna wyłącznie dla wybranych osób w ramach testów.

Sony potwierdziło dodanie długo wyczekiwanej opcji w PlayStation 4

Finalnie Sony wprowadzi identyczne rozwiązanie, jakie posiada konkurent, tj. Xbox. Otóż pierwsza zmiana pseudonimu jest oczywiście w pełni bezpłatna, zaś za następne należy już uiścić opłatę. Domyślna stawka wynosi w tym przypadku 9,99 euro, aczkolwiek jeżeli posiadamy aktywną subskrypcję PlayStation Plus, to zapłacimy nieco mniej, bo 4,99 euro. Wszelkich zmian dokonamy w specjalnym menu zlokalizowanym w ustawieniach urządzenia lub profilu PS Network dostępnym na stronie. Co ciekawe, po zmianie nicku będzie możliwość wyświetlenia starego identyfikatora, by nasi znajomi mogli nas bez problemu odszukać. Przy okazji Sony zaznacza, że nie wszystkie gry dostępne na PS3, PS Vita oraz PS4 obsługują zmianę pseudonimu (kompatybilne są wyłącznie tytuły wydane po 1 kwietnia 2018 roku), przez co użytkownicy mogą napotkać drobne problemy z tym związane po ich uruchomieniu i wówczas należy przywrócić stary nick.

To wszystko w ramach wspomnianych testów, które zakończą się pod koniec listopada bieżącego roku, a kiedy funkcja trafi do powszechnego użytku? Jak zaznacza Sony, odpowiednia aktualizacja pojawi się wraz z początkiem 2019 roku, ale termin zostanie doprecyzowany w przyszłości. Cóż, należy pochwalić Sony za ukłon w kierunku fanów, chociaż konieczność wydania 43 zł lub 21 złotych w przypadku kolejnej zmiany pseudonimu wydaje się nieco przesadzona, z drugiej jednak strony ów pomysł z powodzeniem funkcjonuje na Xbox One. Dodatkowo zmusza on samych graczy do bardziej rozważnych pomysłów przy tworzeniu swego wirtualnego pseudonimu. Notabene to nie pierwsza dość zaskakująca decyzja japońskiej firmy, ponieważ jakiś czas temu potwierdzono implementację cross-play w Fortnite na PS4.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony potwierdziło dodanie długo wyczekiwanej opcji w PlayStation 4

 0