Sony pozwane za wadliwe kontrolery DualSense do PlayStation 5

Sony pozwane za wadliwe kontrolery DualSense do PlayStation 5

Sony musi mierzyć się z pozwem zbiorowym, jaki złożyła kancelaria Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku. Dotyczy on wadliwego działania kontrolerów DualSense dedykowanych PlayStation 5. Już wcześniej adwokaci poprosili użytkowników konsoli by zgłaszali swoje wnioski w tej sprawie i wychodzi na to, że wady nie dotyczyły tylko niewielkiego procenta odbiorców. W uzasadnieniu można przeczytać, że urządzenia posiadają wadę, która powoduje, że postacie na ekranie działają bez ingerencji ze strony użytkownika, prowadząc do zakłócenia rozgrywki dziejącej się w tym przypadku automatycznie. Właściciele PS5 potwierdzają więc, że ich analogi dryfują.

Sony zarzuca się, że wyprodukował wadliwe kontrolery DualSense, których analogi dryfują.

Oskarżyciele uważają, iż Sony doskonale zdaje sobie sprawę z sytuacji, ponieważ producent wyposażył DualSense w identyczne komponenty analogowe wykorzystane wcześniej w DualShock 4 dla PS4, który również cierpiał na podobne problemy i opcje naprawy są tu niewielkie. W pozwie podano kilka przykładów m.in. Turnera, który kupił sprzęt na początku lutego i tego samego dnia doświadczył dryfujących analogów w kontrolerze. Skontaktował się z obsługą klienta, która zaleciła mu zresetowanie konsoli, co oczywiście nie zadziałało. Turner kupił nowy kontroler kilka dni później wydając 69,99 dolarów. "Gdyby powód był świadomy istnienia tej usterki wtedy nie kupiłby sprzętu bądź zapłacił za niego znacznie mniej" - można przeczytać w pozwie zbiorowym. Działanie infolinii oraz rozpatrywanie skarg to kolejny element sporu.

Klienci mieli bowiem czekać zbyt długo na zajęcie się ich sprawą, słuchając wielu nagranych wcześniej komunikatów głosowych. Autorzy pozwu żądają od Sony zadośćuczynienia pieniężnego za poniesione straty. Wpadkę z dryfującymi analogami zaliczyło nie tylko Sony, ale chociażby konkurencyjny Microsoft, który musiał walczyć z nimi w kontrolerach Xbox Elite Series 2. W ubiegłym miesiącu Komisja Europejska potwierdziła, że zamierza podjąć działania wymierzone w Nintendo w związku z dryfującymi Joy-Conami na podstawie ponad 25000 skarg z wielu krajów wniesionych do Europejskiej Organizacji Konsumenckiej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony pozwane za wadliwe kontrolery DualSense do PlayStation 5

 0