Sony prezentuje DualSense - futurystyczny pad dla PlayStation 5

Sony prezentuje DualSense - futurystyczny pad dla PlayStation 5

Sony niespodziewanie zaprezentowało wygląd i funkcje DualSense - nowego, bezprzewodowego kontrolera, który dedykowany jest oczywiście nadchodzącej konsoli PlayStation 5. Już na pierwszy rzut oka widać, że sam projekt nie przeszedł ogromnych zmian, jednak lekki lifting i kolorystyka sprawia, że ta futurystyczna konstrukcja wygląda... świetnie. "Osiągnęliśmy ekscytujący kamień milowy z PlayStation 5,  ponieważ zaczynamy dostarczać nasz nowy kontroler w jego ostatecznym projekcie deweloperom, którzy wdrażają jego unikalne funkcje w swoich grach. Najpierw jednak chcieliśmy, aby wszyscy członkowie społeczności PlayStation po raz pierwszy spojrzeli na kontroler bezprzewodowy DualSense  i poznali naszą wizję i sposób, w jaki nowy kontroler wykorzystuje więcej zmysłów, podczas interakcji z wirtualnymi światami w grach na PS5. Funkcje DualSense wraz z Tempest 3D AudioTech na PS5 zapewnią graczom nowe uczucie zanurzenia" - pisze Sony na swoim blogu.

Sony nieoczekiwanie zaprezentowało DualSense - pad dla PlayStation 5, który pozornie bardzo podobny do poprzedniego modelu, to zawiera kilka ciekawych zmian.

Jedną z najważniejszych nowości, które bez wątpienia wpłyną na jakość rozgrywki to haptyczne wibracje, dzięki którym różne wydarzenia na ekranie mogą generować odmienne doznania. Idealnym przykładem jest tutaj jazda po asfalcie i żwirze - różne podłoża, różne wibracje odczuwalne dla gracza. Co więcej L2 i R2 wyposażono w adaptacyjne triggery, które mają pozwalać na odczuwanie napięcia - przykładowo łuku podczas strzelania. Nowy kontroler oferuje również wbudowany mikrofon, który będzie można wykorzystać podczas rozgrywki bez słuchawek z mikrofonem, jednak zapewne nie należy się spodziewać jakości dedykowanego temu rozwiązania - jednak jest to miły dodatek.

Przycisk "share" zastąpiono guzikiem "create", który ma zapewnić nowe sposoby tworzenia treści, które będziemy mogli łatwo udostępniać każdemu, kto zechce je obejrzeć. Warto zauważyć, że kontroler odchudzono wagowo i jednocześnie firma obiecuje dłuższe działanie na baterii, na co ma mieć wpływ choćby całkowita rezygnacja z pożerającego energię dużego podświetlenia, pozostawiając jedynie mały akcent. Na koniec pozostawiliśmy dwie najbardziej widoczne kwestie - pochylono triggery, co może mieć wpływ na komfort oraz po raz pierwszy wprowadzono dwa kolory - pad jest biało-czarny i z pewnością opinie o jego wyglądzie będą podzielone. Czekamy na Wasze opinie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony prezentuje DualSense - futurystyczny pad dla PlayStation 5

 0