Sony prezentuje Xperię L4, swój pierwszy smartfon z notchem

Sony prezentuje Xperię L4, swój pierwszy smartfon z notchem

Z racji tego, że odwołano targi MWC, w najbliższych dniach spodziewać możemy się wysypu zapowiedzi smartfonów od różnych producentów. Sony postanowiło się pospieszyć, żeby ich nowa średniopółkowa Xperia L4 nie musiała rywalizować o atencję z flagowymi modelami, choć trzeba przyznać, że telefon posiada kilka ciekawych rozwiązań. Warto zacząć od tego, że japoński gigant w końcu się złamał i Xperia L4 jest jego pierwszym smartfonem z wcięciem w ekranie na przednią kamerkę. Urządzenie ma też zaskakująco wiele cech wspólnych z flagowym modelem Sony, czyli Xperią 1, a mowa tu choćby o potrójnym aparacie tylnym, wyświetlaczu o wydłużonych proporcjach 21:9 czy czytniku linii papilarnych umieszczonym na boku sprzętu (takie rozwiązanie widzieliśmy już w innych tańszych smartfonach firmy).

Xperia L4 jest pierwszym smartfonem od Sony z wcięciem w ekranie na przednią kamerkę.

Smartfon Xperia L4 jest pierwszym modelem Sony z serii L wyposażonym w 6,2-calowy, panoramiczny wyświetlacz 21:9. Szkoda jednak, że jego rozdzielczość jest dość niska, ponieważ jest to HD+, ponadto jest to zwykły LCD. Sony chwali się, że tak wydłużone proporcje panelu nadają urządzeniu smukłości, dzięki czemu dobrze leży ono w dłoni. Na pewno jednak sprawdzi się to w trakcie korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie, bo wyświetlane są one w osobnych oknach o dogodnej wielkości. Poza tym, ultrapanoramiczne proporcje powinny dobrze wypadać podczas oglądania filmów, gdzie pozbawieni będziemy czarnych pasów. Xperia L4 jest także pierwszym produktem Sony z serii L wyposażonym w potrójny aparat z 13-megapikselowym głównym obiektywem, 5-megapikselowym obiektywem superszerokokątnym i 2‑megapikselowym aparatem do pomiaru głębi. Takie połączenie powinno pozwolić miłośnikom mobilnej fotografii na naprawdę wiele możliwości, a producent zadbał także o tryby filmowania i fotografowania w proporcjach 21:9, by idealnie pasowały one do wyświetlacza telefonu.  

Sony prezentuje Xperię L4, swój pierwszy smartfon z notchem

Xperia L4 rozczarowywać może jednak w zakresie wydajności, ponieważ wyposażona została w dokładnie ten sam procesor co jej poprzednik, czyli Xperia L3. Jest to MediaTek Helio P22, wspomagany przez tylko 3 GB pamięci RAM i trzeba przyznać, że taka konfiguracja nie gwarantuje płynnej pracy z dużą liczbą otwartych aplikacji. Na dane otrzymujemy zaś 64 GB, a nie zabrakło też złącza słuchawkowego minijack. Za czas pracy smartfona odpowiada natomiast akumulator o pojemności 3580 mAh z funkcją szybkiego ładowania (choć nie jest to Power Delivery). Sprzedaż smartfona Xperia L4 na wybranych rynkach rozpocznie się wiosną 2020 r. Urządzenie będzie dostępne w dwóch kolorach, czarnym i niebieskim. Producent nie zdradził jeszcze ceny, ale znając Sony, ta zapewnie nie będzie zbyt konkurencyjna, szczególnie na tle chińskich rywali.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony prezentuje Xperię L4, swój pierwszy smartfon z notchem

 0