Sony przejmie jednego z gigantów branży gier? Firma ma być pod presją

Sony przejmie jednego z gigantów branży gier? Firma ma być pod presją

Sony inaczej niż Microsoft nie dokonuje ogromnych przejęć firm z branży gier, a takie fuzje w przypadku producenta PlayStation można policzyć na palcach jednej ręki, przy czym nie jest to kaliber pokroju Bethesdy czy Activision Blizzard. Podobno na korporację z Japonii jest wywierana presja, by ta odpowiedziała na działania konkurenta z Redmond.

Sony powinno przejąć dużą firmę z branży gier?

Branżowy analityk dr Serkan Toto uważa, że Sony powinno zareagować na przejęcie Activision Blizzard i dokonać zakupu jakiejś dużej firmy gamingowej. Toto idzie dalej i twierdzi, że po tym co zrobił Microsoft, Sony pozostaje pod dużą presją. W tym przypadku Sony Interactive Entertainment mogłoby odpowiedzieć na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft własną, dużą transakcją. 

„Sony z pewnością znajduje się pod presją reakcji, nawet po przejęciu Bungie” – powiedział Toto w rozmowie z GamesIndustry.biz. „Spodziewam się dalszych inwestycji i transakcji dla PlayStation, w tym dużej, która w znaczący sposób poruszy branżę”.

Sony ma być pod presją, by w obliczu finalizacji przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft dokonać zakupu równie dużej firmy związanej z grami.

Sony nabyło studio Bungie odpowiadające za serię Halo oraz Destiny w lipcu zeszłego roku za kwotę 3,6 miliarda dolarów, co było jednym z największych przejęć japońskiej firmy w jej dotychczasowej historii.

Sceptycznie do przyszłych działań Sony podchodzi starszy analityk gier w Midia Research, Karol Severin. Jego zdaniem jest mało prawdopodobne, aby Sony zareagowało zakupem wiodącego zewnętrznego wydawcy takiego Take-Two nie mówiąc już o samym Rockstar Games, kapitalizacja rynkowa tego pierwszego wynosi około 24,6 miliarda dolarów.

Zasugerował jednak, że Sony mogłoby spróbować wykorzystać swoją siłę w branży filmowej, telewizyjnej, grach i muzyce, wprowadzając nową ofertę subskrypcji obejmujących wiele rozrywek.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony przejmie jednego z gigantów branży gier? Firma ma być pod presją

 0