Sony: PS4 znajduje się w końcowej fazie swojego cyklu życia

Sony: PS4 znajduje się w końcowej fazie swojego cyklu życia

Od kilku miesięcy dociera do nas coraz więcej plotek oraz spekulacji na temat PlayStation 5. Wydaje się więc, że premiera kolejnej generacji konsol jest już naprawdę nieodległa i Sony właśnie potwierdziło te doniesienia.

Do tej pory bazowaliśmy jedynie na typowych przeciekach, które równie dobrze mogły być wymysłem pędzących za sensacją dziennikarzy i blogerów oraz spekulacjach takich osób, jak prezes firmy Take-Two, który twierdzi, że PlayStation 5 zadebiutuje w 2020 roku. Tym razem oliwy do ognia dolało samo Sony, jak donosi bowiem The Wall Street Journal, którego dziennikarz był na ostatnim spotkaniu japońskiego giganta z inwestorami w Tokio, prezes i CEO Sony Interactive Entertainment President, John Tsuyoshi Kodera, wprost przyznał, że "PlayStation 4 znajduje się w końcowej fazie swojego cyklu życia". Oznacza to ni mniej ni więcej, że jego następca pojawi się na rynku zdecydowanie wcześniej niż później. Ale to nie jedyne dowody, które potwierdzają taki scenariusz.

Prezes i CEO Sony Interactive Entertainment President, John Tsuyoshi Kodera, wprost przyznał, że "PlayStation 4 znajduje się w końcowej fazie swojego cyklu życia"

Redaktorzy Phoronix odkryli niedawno, że jeden z programistów Sony (Simon Pilgrim), który od dawna zajmuje się optymalizacją kompilatorów dla konsol Japończyków, rozpoczął wdrażanie zmian w kodzie i współpracuje z AMD przy usprawnianiu ich kompilatora "znver1 LLVM" kojarzonego z procesorami bazującymi na architekturze Zen. Biorąc zaś pod uwagę, że obecnie Sony nie posiada żadnych produktów, które korzystają z tej technologii, zakładać można, że chodzi właśnie o przyszłą konsolę firmy. Mat Piscatella, który jest analitykiem NPD, uważa, że PS5 zadebiutuje na rynku jesienią 2020 roku i wydaje się to bardzo prawdopodobna data, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę nadchodzące duże produkcje na PS4 (takie jak Spider-Man, Days Gone, Death Stranding, Ghost of Tsushima czy The Last of Us Part 2). Tym samym raczej nie ma co liczyć na to, że Sony w ogóle napomknie o nowej konsoli w trakcie tegorocznego E3.

Komentarze do: Sony: PS4 znajduje się w końcowej fazie swojego cyklu życia