Sony reaguje na przejęcie Activision przez Microsoft. Co mówi producent PlayStation?

Sony reaguje na przejęcie Activision przez Microsoft. Co mówi producent PlayStation?

Sony postanowiło zareagować na historyczne przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft  i wyrazić nadzieję, że obecne gry wieloplatformowe pozostaną na PlayStation w najbliższym czasie. Obecne komentarze Activision potwierdzają, że tak faktycznie będzie, jednak jak już wiedzieliśmy w innych przypadkach przejęć, mogą to być jedynie krótkoterminowe obietnice.

W oświadczeniu dla Wall Street Journal Sony powiedziało, że oczekuje, iż Microsoft zapewni dalszą wieloplatformowość gier Activision, zgodnie z umowami. Rekordowe przejęcie przez głównego rywala Sony na rynku konsolowym już obniżyło wycenę Sony o 20 miliardów dolarów z powodu obaw przed utratą przez PlayStation serii Call of Duty. W dokumencie dla pracowników, które Activision przesłało do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Activision stwierdziło, że uszanuje istniejące zobowiązania po zamknięciu przejęcia w 2023 r. i nie usunie niczego z platform, na których są one już dostępne. Jako przykład firma wymieniła Minecrafta.

Obecne projekty Activision pojawią się na PlayStation - obowiązujące umowy będą respektowane. Sony liczy, że Microsoft zachowa wieloplatformowość gier Acticision, jednak niemal pewne jest, że przyszłe gry będą na wyłączność Xbox i PC.

Odkąd Microsoft kupił Minecraft w 2014 roku za 2,5 miliarda dolarów, utrzymał wersje na platformy PlayStation, Nintendo i Apple, które zostały już wydane. Dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, powiedział również, że firma nie zamierza „odciągać społeczności” od platformy Sony, jednak przyszłe gry to już zupełnie inny temat. Przyszłe gry Activision, podobnie jak Bethesdy, będą już wyłącznie na Xbox i PC.

Obecne gry i te będące już w produkcji zostaną wydane na PlayStation, choć mogą być czasowo ekskluzywne dla konsol Microsoftu, tak jak było choćby z Deathloop. Aktualne projekty Activision Blizzard dla PlayStation obejmują tegoroczne i przyszłoroczne gry Call of Duty, Overwatch 2 i Diablo IV i te gry prawdopodobnie nadal będą dostępne w wersjach na PlayStatio. Co będzie dalej? Zapewne to samo co ze Starfield i The Elder Scrolls VI - gracze PlayStation będą musieli zacząć zerkać w stronę sprzętu konkurencji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony reaguje na przejęcie Activision przez Microsoft. Co mówi producent PlayStation?

 0