Sony się ugięło. PlayStation 4 dołącza do rozgrywek cross-platformowych

Sony się ugięło. PlayStation 4 dołącza do rozgrywek cross-platformowych

Po długiej krucjacie przeciw możliwości prowadzenia rozgrywek pomiędzy platformami, wygląda na to, że Sony uległo naciskom i znosi granicę, którą oddzielili PlayStation 4 od innych konkurencyjnych konsol. Pierwszym tytułem, który skorzysta z możliwości prowadzenia takich rozgrywek, będzie Fortnie, stając się pierwszym w historii tytułem pozwalającym graczom wszystkich konsol grać przeciwko sobie. Pomimo otwierania się na rozgrywki pomiędzy PC a PlayStation 4, co umożliwiono w kilku tytułach, Sony uparcie odmawiało wprowadzenia takiej możliwości dla innych konsol. Powodowało to niezadowolenie i głośne narzekania graczy, zwłaszcza że Microsoft i Nintendo rozpoczęli współpracę, a Bethesda zapowiedziała, że jest to funkcja w ich grach, która nie podlega dyskusji.

Jest to historyczny moment. Po raz pierwszy cała generacja konsol będzie umożliwiać graczom prowadzenie rozgrywek przeciwko sobie. 

Oficjalnie Sony tłumaczyło swoje stanowisko przekonaniem, że PS4 jest najlepszym miejscem do grania, jednakże jeden z byłych kierowników ujawnił, że tak naprawdę chodziło o obawę utraty zarobków, gdy gracze zdecydują się na zakup mikrotransakcji na innej platformie, zamiast oddać Sony 30 procent prowizji. Sony zapewniało fanów, że nie porzuciło kompletnie pomysłu rozgrywek cross-platformowych i szuka możliwości wprowadzenia takiej opcji. Wygląda na to, że Sony w końcu znalazło na to sposób. John Kodera, szef Sony Interactive Entertainment ogłosił bezprecedensową wiadomość, że firma połączy się z rywalami, tworząc pierwszą w historii generację z pełną możliwością rozgrywek cross-platformowych. 

Podczas kompleksowych testów, Sony zidentyfikowało drogę prowadzącą do wspierania rozgrywek pomiędzy platformami, dla wybranej zawartości firm trzecich. Mamy świadomość, że gracze PS4 z niecierpliwością wyczekiwali aktualizacji i doceniamy cierpliwość społeczności w czasie, gdy szukaliśmy rozwiązania problemu" - powiedział Kodera - "Pierwszym krokiem jest otwarta beta Fortnie, która startuje już dziś i umożliwia rozgrywkę, postępy oraz zakupy pomiędzy PlayStation 4, Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows oraz Mac. Postrzegamy betę jako dalszy ciąg testów, który ma przynieść pewność, że rozgrywka cross-platformowa jest najlepsza na PS4, ale jednocześnie mamy na uwadze doświadczenia użytkownika zarówno pod względem technicznym jak i społecznym. Takie stanowisko jasno pokazuje, że Sony przede wszystkim skupia się na dostarczeniu graczom swojej specyficznej perspektywy, jednakże w końcu mimo wszystko dostrzeżono ewolucję przemysłu gier i zaoferowano graczom współczesne rozwiązania, których się długo domagali.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony się ugięło. PlayStation 4 dołącza do rozgrywek cross-platformowych

 0