Sony świętuje sprzedaż 500 mln konsol PlayStation limitowaną wersją PS4 Pro

Sony świętuje sprzedaż 500 mln konsol PlayStation limitowaną wersją PS4 Pro

Marka PlayStation ma powody do świętowania. Sony poinformowało bowiem, że udało mu się już sprzedaż przeszło 500 milionów urządzeń PlayStation (liczba ta przekroczyła w sumie już 525,3 milionów sztuk na całym świecie) od momentu wprowadzenia na rynek oryginalnego systemu PlayStation (SCPH-1000), co miało miejsce w Japonii 3 grudnia 1994 roku. Do  sukcesu przyczyniły się takie konsole jak PlayStation 2 (w największym stopniu), PlayStation Portable (PSP), PlayStation 3, PlayStation Vita i PlayStation 4. Najnowszy model PlayStation to również bardzo duży sukces Sony, ponieważ wg stanu na dzień 22 lipca 2018 roku liczba sprzedanych egzemplarzy PS4 przekroczyła 81,2 miliona, a urządzenie ma przed sobą jeszcze kilka lat życia. Producent postanowił uczcić osiągnięcie tego, jakże imponującego kamienia milowego, wprowadzeniem do sprzedaży specjalnie zaprojektowanej wersji PlayStation 4 Pro (PS4 Pro) o nazwie “PlayStation 4 Pro 500 Million Limited Edition” (z dyskiem twardym o pojemności 2 TB).

Sony postanowiło uczcić sprzedaż 500 mln konsol PlayStation, wprowadzeniem do sprzedaży specjalnie zaprojektowanej wersji PlayStation 4 Pro (PS4 Pro) o nazwie “PlayStation 4 Pro 500 Million Limited Edition” (z dyskiem twardym o pojemności 2 TB).

Sprzęt będzie dostępny od 24 sierpnia 2018 r. w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej wynoszącej w Europie 499 EUR. Specjalna edycja stanowić ma podziękowanie dla wszystkich fanów, którzy wspierali platformę PlayStation. Co wyróżnia nową wersję konsoli? Przede wszystkim ta jest wykonana z półprzezroczystego, granatowego tworzywa. Po włączeniu zasilania, gdy wewnątrz urządzenia świeci się jasno-niebieskie światło, użytkownicy mogą obserwować wewnętrzne podzespoły urządzenia. Poza tym logo PS na górnej powierzchni oraz logo PS4 na przedzie systemu są wykonane z matowego materiału w kolorze miedzianym, który pasuje do granatowej, przezroczystej konstrukcji i zapewnia jej elegancki wygląd. Każdy system PS4 Pro ma płytkę w prawym dolnym rogu przedniej części systemu, na której zapisano unikalny numer danego egzemplarza, od 1 do 50 000. Będzie on przypominać szczęśliwym posiadaczom egzemplarza z edycji specjalnej, że ich PS4 Pro jest jedynym takim urządzeniem na świecie.

Dołączone akcesoria, takie jak kontroler bezprzewodowy (DUALSHOCK 4), PlayStation Camera, podstawka pionowa oraz zestaw słuchawkowy mono, są wykonane w tej samej stylistyce. Górną część kontrolera DUALSHOCK®4 wykonano z takiego samego kolorowego, przezroczystego tworzywa, jak główny system, a tylną z materiału matowego o podobnym kolorze, z symbolami „○×□” i logo rodziny PS w specjalnej kolorystyce. Podobnie jak w systemie PS4 Pro, pasek świetlny kontrolera bezprzewodowego delikatnie podświetla wewnętrzną strukturę urządzenia. Biorąc pod uwagę mocno limitowany charakter tego produktu (50 000 egzemplarzy na cały świat), raczej niełatwo będzie go zakupić i spodziewać można się, że urządzenie błyskawicznie się wyprzeda. Zainteresowani powinni więc śledzić platformy sprzedaży, na których konsola będzie dostępna i czatować na nią pierwszego dnia dostępności na rynku (24 sierpnia 2018).

PlayStation®4 Pro 500 Million Limited Edition

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony świętuje sprzedaż 500 mln konsol PlayStation limitowaną wersją PS4 Pro

 0