Sony szykuje własną odpowiedź na Xbox Game Pass? To sugeruje Jim Ryan

Sony szykuje własną odpowiedź na Xbox Game Pass? To sugeruje Jim Ryan

Walka konsol nowej generacji rozpoczęła się na dobre. Oba urządzenia – Xbox Series X/S i PlayStation 5 – oficjalnie zadebiutowały na cały świecie i pierwsi szczęśliwcy mogą się już nimi cieszyć. Nikt chyba jednak nie ma wątpliwości, że tak naprawdę nie jest to konkurencja dwóch sprzętów, a dwóch zupełnie różnych podejść do tematu konsoli jako sprzętu do grania. Z jednej strony mamy Microsoft, który mniej skupia się na produkcjach ekskluzywnych, za to swoje gry oferuje też na PC-tach i w ramach bardzo atrakcyjnego abonamentu Xbox Game Pass. Na drugim biegunie mamy Sony, które kusi przede wszystkim produkcjami ekskluzywnymi, które – dla większości osób – są dużo bardziej atrakcyjne niż gry Microsoftu, ale jest ich co najwyżej kilka w ciągu roku. Nie ma za to żadnej usługi abonamentowej, która dawałaby dostęp do dużej biblioteki tytułów. Ale to może się wkrótce zmienić.

Sony może szykować własną odpowiedź na usługę abonamentową Xbox Game Pass.

Xbox Game Pass

Jim Ryan – szef Sony Interactive Entertainment w najnowszym wywiadzie dla rosyjskiej agencji informacyjnej TASS, został zapytany o odpowiedź japońskiej firmy na usługę Xbox Game Pass. Co ciekawe, ani nie odmówił komentarza na ten temat, ani nie powiedział, że taka usługa nie powstanie. Zamiast tego Ryan zaskakująco przyznał, że mają coś do ogłoszenia w tym temacie, ale jeszcze nie teraz. To zmiana o 180 stopni względem niedawnych wypowiedzi szefa Sony Interactive Entertainment, który jeszcze kilka miesięcy temu twierdził, że ich wersja Xbox Game Pass nie powstanie. Jeszcze we wrześniu utrzymywał on, że stworzenie gry ekskluzywnej kosztuje dzisiaj często ponad 100 mln dolarów i oferowanie tego typu produkcji w ramach abonamentu nie jest zbyt zrównoważone. Dlatego Sony nie miało być zainteresowanie tworzeniem własnej usługi w stylu tej Microsoftu.

Co sprawiło taki nagły zwrot w podejściu Sony? Tego niestety nie wiemy. Co prawda odpowiedź Japończyków na Xbox Game Pass ciągle jest dla nas wielkim znakiem zapytania, ale odpowiedź Jima Ryana sugeruje, że coś jest na rzeczy. Kiedy możemy spodziewać się oficjalnych zapowiedzi? Prawdopodobnie nie w najbliższym czasie. Aktualnie wszystkie konsole zostały wyprzedane i wielu osobom nie udało się kupić wyczekiwanego urządzenia. Tym samym nie jest to najlepszy moment, aby ogłaszać coś tak ważnego, jak konkurencja dla Xbox Game Pass. Być może więcej dowiemy się, jak sytuacja nieco się ustabilizuje i kupno PlayStation 5 w ogóle będzie możliwe. Nie zmienia to faktu, że sam temat jest niezwykle interesujący i jestem ciekawy, co szykuje Sony.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony szykuje własną odpowiedź na Xbox Game Pass? To sugeruje Jim Ryan

 0