Sony także podnosi ceny swoich next-genowych gier

Sony także podnosi ceny swoich next-genowych gier

Od kilku tygodni dowiadujemy się, że część wydawców gier chce wykorzystać start nowej generacji konsol do podniesienia cen gier na next-genach. Taki ruch, przynajmniej dla części swoich produkcji, potwierdzili już choćby Take-Two i Activision, a teraz dowiadujemy się, że Sony zamierza iść w podobnym kierunku. Japoński gigant potwierdził właśnie swoich sześć startowych tytułów dla PlayStation 5, które zadebiutują wraz z konsolą 12 listopada i firma zamierza podnieść o 10 USD ceny na wybrane ekskluzywne tytuły. Oznacza to, że zapłacimy za nie nie 59,99 USD jak dotychczas, a 69,99 USD, co w Polsce powinno się przełożyć na 319 zł, choć jeśli mielibyśmy się sugerować ceną Call of Duty: Black Ops Cold War w przedsprzedaży, to oznaczałoby nawet 359 zł. Wśród gier, za które przyjdzie nam zapłacić więcej, znajdziemy Demon’s Souls i Destruction All Stars.

Sony zamierza podnieść o 10 USD ceny na wybrane ekskluzywne tytuły i Demon’s Souls i Destruction All Stars zapłacimy więcej.

Sony potwierdziło także, że nie zamierza szybko porzucać PS4 zaraz po premierze jego następcy, dlatego też część z gier zapowiedzianych na PS5 doczeka się też wersji na poprzednika. Jest to o tyle istotne, że dotychczas producent unikał tego typu deklaracji, dlatego w sieci pojawiały się spekulacje, że japoński koncern ograniczy wszystkie swoje nowe gry jedynie do PS5. Tak się jednak nie stanie, ponieważ posiadacze PS4 otrzymają jeszcze przynajmniej 3 produkcje od Sony, a mianowicie Spider-Man: Miles Morales, Sackboy A Big Adventure i co chyba najbardziej zaskakujące, sequel do Horizon Zero Dawn, czyli Forbidden West. Ten ostatni tytuł wciąż nie ma jednak dokładnej daty premiery i wiemy jedynie, że jego debiut planowany jest na przyszły rok.      

Sony nie zapowiedziało jeszcze programu upgrade’u gier pomiędzy generacjami, czyli czegoś na wzór Smart Delivery od Microsoftu, który zapewnił, że wszystkie ich tytuły, które kupimy na Xbox One, otrzymamy za darmo na nowej generacji. Niemniej jednak na blogu PlayStation przeczytać możemy, że w przypadku wspomnianych przed chwilą cross-generacyjnych tytułów możemy liczyć na upgrade za darmo do wersji na PS5. Poniżej możecie zapoznać się też z sześcioma tytułami startowymi na PS5 (a raczej pięcioma, bo jeden się powtarza w dwóch wersjach), które Sony udostępni w dniu premiery konsoli. Warto jednak podkreślić, że lista ta nie zawiera gier multi-platformowych, takich jak Fortnite czy standardowych corocznych premier (nowe Call of Duty, NBA 2K czy Assassin’s Creed) od innych wydawców.     

  • Astro’s Playroom (Japan Studio) – preinstalowane na PS5
  • Demon’s Souls (Bluepoint Games / Japan Studio) – $69.99
  • Destruction All Stars (Lucid Games / XDEV) – $69.99
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – $49.99
  • Marvel’s Spider-Man: Mile Morales Ultimate Edition – $69.99
  • Sackboy A Big Adventure (Sumo Digital / XDEV) – $59.99

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony także podnosi ceny swoich next-genowych gier

 0