Sony ujawnia wyniki sprzedaży PlayStation 5

Sony ujawnia wyniki sprzedaży PlayStation 5

Według raportu finansowego udostępnionego przez Sony korporacja do 31 marca 2021 roku sprzedała 7,8 miliona konsol PlayStation 5. Ostatnie statystyki wskazywały, iż japońskie przedsiębiorstwo do końca ubiegłego roku sprzedało 4,5 mln egzemplarzy PS5 co oznacza, że od stycznia 2021 roku dostarczono około 3,3 miliona tych urządzeń. Liczba abonentów usługi PS Plus wynosi 47,6 mln i jest to wzrost o 14,7% rok do roku. Dane wskazują też, iż w ostatnim roku podatkowym sprzedano 338,9 mln gier na PlayStation 4 oraz PS5, przy czym 220 milionów pochodzi ze sklepu PS Store. Sony osiąga całkiem dobry rezultat i to w obliczu utrzymujących się problemów z dostępnością konsol nowej generacji na rynku. Warto przypomnieć, że zgodnie z szacunkami NPD, PlayStation 5 przez pierwsze pięć miesięcy było najszybciej sprzedającą się konsolą w historii Stanów Zjednoczonych.

Sony do 31 marca 2021 roku sprzedało 7,8 miliona konsol PlayStation 5.

Sony ujawnia wyniki sprzedaży PlayStation 5

Jednak w pierwszym kwartale 2021 roku to Nintendo Switch sprzedawał się w USA lepiej niż PS5. Nie stanowi to zaskoczenia, zważywszy na przytoczone kłopoty z dostępnością sprzętu Sony. Mimo nadejścia nowej generacji poprzednia nie może narzekać na brak zainteresowania - producent z Kraju Kwitnącej Wiśni sprzedał w minionym kwartale dodatkowy milion egzemplarzy PS4, dzięki czemu łączna sprzedaż osiągnęła 115,9 miliona sztuk. Z drugiej strony jest to spadek o 28,6% w porównaniu do 1,4 miliona z analogicznego okresu 2020 roku. Sony twierdzi, że PlayStation 5 osiąga lepszy rezultat od PS4, które do 31 marca 2014 roku sprzedało się w 7,6 milionach egzemplarzy.

Tymczasem Sony zmienia zasady płatności na platformie PS Store, co wynika z dyrektywy Unii Europejskiej związanej z usługami płatniczymi. Wprowadzone przez sklep rozwiązanie w założeniu ma zwiększyć bezpieczeństwo transakcji, a w praktyce nowy standard wymaga od kupujących przejścia przez dodatkowy system zabezpieczeń np. wpisanie jednorazowego hasła przesłanego na telefon albo udzielenia odpowiedzi na pytanie kontrolne. Zmiana może nieść też negatywne skutki, bowiem wybrane cyfrowe zakupy mogą zostać przez firmę i dochodzić do tego ma częściej podczas płatności kartą.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony ujawnia wyniki sprzedaży PlayStation 5

 0