Sony umożliwi posiadaczom PlayStation 4 zmianę PSN ID już od jutra

Sony umożliwi posiadaczom PlayStation 4 zmianę PSN ID już od jutra

Sony wreszcie wprowadzi jedną z opcji wyczekiwanych przez wszystkich posiadaczy PlayStation 4 - od jutra właściciele konsoli będą mogli edytować swój nick PSN. Zmiany identyfikatora dokonamy nie tylko bezpośrednio z poziomu urządzenia, ale i przeglądarki internetowej. Aby to uczynić poprzez PS4, musimy udać się do menu ustawień, a następnie wybrać opcję zarządzania kontem, informacji o koncie i na końcu wejść do głównego profilu. W przypadku przeglądarki po zalogowaniu klikamy w nasz PSN ID i opcję edycji profilu. Należy podkreślić, że o ile pierwsza zmiana jest w pełni darmowa, tak niestety za kolejne Sony pobierze stosowną opłatę, w tym przypadku wynoszącą 21 zł (dla subskrybentów PS Plus) lub aż 42 złote dla wszystkich pozostałych użytkowników.

Od 11 kwietnia Sony umożliwi posiadaczom PS4 zmianę nicku PSN.

Sony umożliwi zmianę PSN ID posiadaczom PlayStation 4 już od jutra

Na szczęście edytować swój nick da się dowolną ilość razy, a dodatkowo pojawi się opcja wyświetlania przez miesiąc obok nowej ksywki starego nicku. Sony zastrzega jednak, że po zmianie pseudonimu mogą występować pewne problemu w przypadku wybranych gier wydanych przed 1 kwietnia 2018 roku, czyli okresem rozpoczęcia zamkniętych testów wspomnianej funkcji. Jeśli chodzi o przykre konsekwencje, to producent wskazuje m.in. ryzyko skasowania zdobytych trofeów, zresetowania ustawień tytułu czy nawet utracie zakupionych cyfrowo elementów. Więcej informacji powinniście uzyskać na specjalnie stworzonej stronie. Na liście produkcji, gdzie znaleziono co najmniej jeden problem, znajdują się m.in. Uncharted 4, GTA V czy NBA 2K19.

Wprowadzenie możliwości zmiany PSN ID z pewnością cieszy, aczkolwiek nastąpiło ono nieco późno, zważywszy na fakt, iż Microsoft oferuje posiadaczom Xbox taką opcję od niepamiętnych czasów. Warto też zauważyć, że PS4 wchodzi w końcowy cykl swojego życia, a to oznacza możliwą szybką prezentację PlayStation 5. Tak przynajmniej wynika ze słów CEO Sony Interactive Entertainment, Johna Kodery, skierowanych do inwestorów japońskiego przedsiębiorstwa, a konsekwencją ostatecznego cyklu najpewniej będą zmniejszone nakłady na produkcję kolejnych dużych produkcji dedykowanych PlayStation 4.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony umożliwi posiadaczom PlayStation 4 zmianę PSN ID już od jutra

 0