Sony w 2017 roku pokaże pierwsze telewizory OLED

Sony w 2017 roku pokaże pierwsze telewizory OLED

Rynek telewizorów OLED wciąż nie rozwija się tak szybko, jak wiele osób zapowiadało lub sądziło. Konkretne modele mają w swojej ofercie praktycznie tylko LG i Panasonic. Samsung już dawno wycofał się z tej walki. Ale już w 2017 roku do grona może dołączyć kolejny gracz – Sony.

Taką informację podał John Archer z Forbes. Według niego w 2017 roku Sony zaprezentuje nie jeden, ale aż dwa nowe telewizory z ekranami OLED. Takie wieści przekazał mu Barry Young, prezes OLED Association. Co więcej, wiadomo już jakie będą to telewizory. Sony szykuje modele z ekranami o przekątnej 55 i 65 cali.

Pierwsze telewizory Sony OLED mają trafić do sprzedaży w trzecim lub czwartym kwartale 2017 roku. Dlatego też mało prawdopodobne jest, abyśmy zobaczyli je już na styczniowych targach CES 2017 w Las Vegas. Tym bardziej, że panele mają być wysyłane dopiero w drugim kwartale 2017 roku.

Co ciekawe, Sony spodziewa się, że to większy, 65-calowy model będzie cieszył się większym powodzeniem. Japońska firma planuje wyprodukować na początek około 120 tys. takich telewizorów. Dla porównania model 55-calowy ma zostać wyprodukowany w liczbie 80 tys. sztuk. To może być nieco zaskakujące, bo to właśnie 55-calowy OLED jest najpopularniejszy w ofercie LG.

Telewizory Sony OLED mają być bardziej przystępne dla zwykłego Kowalskiego. Według prezesa OLED Association będą kosztować odpowiednio 1999 oraz 2999 dolarów. To wciąż dość dużo jak na telewizory, ale zarazem mniej niż trzeba zapłacić na przykład za Panasonica TX-65CZ950E, który w Polsce kosztuje 24 tys. zł. Oby agresywna polityka cenowa Sony sprawiła, że ceny OLED-ów zaczną szybko spadać.

LG OLED

Komentarze do: Sony w 2017 roku pokaże pierwsze telewizory OLED


Ładuję...