Sony walczy z grami shovelware. Z PlayStation Store zniknąć mają farmy platyn

Sony walczy z grami shovelware. Z PlayStation Store zniknąć mają farmy platyn

Sony walczy z grami, które kopiują rzeczy z innych produkcji i używają ich w swoich projektach, w efekcie są one do siebie bliźniaczo podobne.

Jak wynika z listu wysłanego do deweloperów gier, Sony będzie usuwać z PlayStation Store gry kopiujące elementy z innych produkcji, które często do złudzenia przypominają swoje odpowiedniki. Producent PlayStation chce tym krokiem zapewnić graczom "najlepsze wrażenia". W liście przedstawiono kryteria, jakie mają pomóc Sony zidentyfikować spam lub treści kopiujące inne rozwiązania. Chodzi o "gry, których funkcjonalność i/lub zasoby są kopiowane albo nie różnią się znacząco od produktów już opublikowanych w PlayStation Store, niezależnie od wydawcy, mających zdublowane funkcje lub doświadczenia, różniące się jedynie niewielkimi detalami".

Sony zamierza usuwać z PS Store gry-kalki w tym produkcje służące do łatwego wbijania platyn.

PS Store gry

Jeśli okaże się, że któryś z programistów narusza postanowienia, Sony np. usunie zawartość bądź zamknie konto PlayStation Partners. Skasowanie profilu partnerskiego to ostateczność przewidziana dla autorów, którzy notorycznie łamią zasady. Dobrze, iż Japończycy chcą walczyć z grami do złudzenia przypominające inne propozycje, które są wydawane za pełnoprawną cenę. Warto zaznaczyć, że aplikacje shovelware służą do łatwego wbijania nierzadko najcenniejszych platyn. Gracze wykorzystują ten system do nabijania punktów w programie lojalnościowym PlayStation Stars. Znacznie więcej pkt dostajemy za wbicie platyn.

Zdobyte punkty wydajemy m.in. na doładowania cyfrowe. Oczywiście słabe jakościowo gry nie znikną z PS Store, lecz szansa, iż natkniemy się na kalki innych produktów, służących nierzadko do łatwego wbijania platyn ma być dużo niższa. Co ciekawe gier stworzonych na jedno kopyto, czerpiących garściami z innych pomysłów nie brakuje na Steam. Miejmy nadzieję, że Valve również zrobi z nimi porządek.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony walczy z grami shovelware. Z PlayStation Store zniknąć mają farmy platyn

 0