Sony wierzy, że PlayStation VR 2 sprzeda się lepiej niż poprzednia generacja

Sony wierzy, że PlayStation VR 2 sprzeda się lepiej niż poprzednia generacja

Sony wierzy w sukces PlayStation VR 2. Mało tego firma uważa, iż najnowszy zestaw gogli wirtualnej rzeczywistości pobije dokonania poprzednika i zaliczy lepszą sprzedaż.

PS VR 2 zadebiutowało 22 lutego i dopiero zaczyna raczkować na rynku urządzeń VR. W sukces wierzy Sony, a dokładniej wiceprezes Sony i dyrektor finansowy, Hiroki Totoki, który w poniedziałek podczas Morgan Stanley Technology, Media & Telecom Conference został poproszony o ocenę premiery sprzętu wirtualnej rzeczywistości i oczekiwań wobec jego przyszłości. Hiroki Totoki przyznał, iż Sony jest ogromnie szczęśliwe, że mogło wydać PlayStation VR 2 i liczy, że obecna generacja wyprzedzi poprzednią pod względem sprzedaży. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy uruchomić VR 2 na PS5. Sprzedaliśmy ponad pięć milionów sztuk VR 1 i myślę, że mamy duże szanse na przekroczenie tej liczby” – powiedział Totoki.

Sony wierzy, że PS VR 2 sprzeda się lepiej niż poprzednia generacja.

Totoki odniósł się do prognoz jakoby cały rynek VR mógł być jednym z największych obszarów wzrostu w segmencie mediów i rozrywki w pierwszej połowie tej dekady. Powiedział, że istnieje „dobry potencjał” dla rynku VR/AR, a także „dobry potencjał rozwoju technologii również w tej dziedzinie”. Pod koniec stycznia źródła Bloomberga twierdziły, iż japoński producent zmniejszył oczekiwania wobec nowych gogli, ale widzimy, że teraz firma wierzy w sukces. Według wcześniejszych prognoz Sony sprzedaż PS VR 2 miała oscylować na poziomie dwóch miliona egzemplarzy.

PlayStation VR 2 wyposażono w wyświetlacze OLED o rozdzielczości 2000 x 2040 pikseli na oko z częstotliwością odświeżania 90-120 Hz. Odległość między soczewkami jest regulowania, z kolei pole widzenia wynosi około 110 stopni. Urządzenie oferuje sześcioosiowy system czujnika ruchu (trzyosiowy żyroskop, trzyosiowy akcelerometr) czy czujnik zbliżeniowy IR. Zmiany w zarządzie spowodują, że Totoki zastąpi obecnego prezesa Sony, Kenichiro Yoshidę, który zachowa rolę przewodzenia całej grupie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony wierzy, że PlayStation VR 2 sprzeda się lepiej niż poprzednia generacja

 0