Sony wycofuje się z pomysłu zamykania sklepów PlayStation 3 i Vita. Gracze zwyciężyli

Sony wycofuje się z pomysłu zamykania sklepów PlayStation 3 i Vita. Gracze zwyciężyli

Cała uwaga Sony obecnie skupia się na PlayStation 5, w związku z czym wydawca postanowił, że tego lata sklepy starszych konsol zostaną zamknięte. Spotkało się to z bardzo gwałtowną reakcją społeczności, która domagała się utrzymania działania starszych PS Store. Sony nie miało innego wyjścia i musiało zmienić swoją decyzję, w efekcie czego wszystkie sklepy PlayStation pozostaną otwarte, z wyjątkiem sklepu PSP. Oficjalnie Sony potwierdziło w zeszłym miesiącu, że tego lata zamyka sklepy PS3, PSP i Vita, na szczęście  dzisiejszego dnia prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment Jim Ryan powiedział, że decyzja została wycofana.

Sony ugięło się pod presją społeczności i cofa decyzję o zamknięciu sklepów PS3 i Vita. W lipcu zamknięty zostanie jedynie dział PSP.

"Jednak po dalszej refleksji staje się jasne, że podjęliśmy tutaj złą decyzję" - wyjaśnił Ryan w oświadczeniu skierowanym do użytkowników. "Z radością mogę powiedzieć, że utrzymamy PlayStation Store na urządzeniach PS3 i PS Vita".  Sony nadal planuje jednak zamknąć sklep PSP już 2 lipca 2021 roku, jak pierwotnie zapowiadano. Ryan mówi, że decyzja o wycofaniu sklepów PS3 i Vita wynikała ze skomplikowanej natury utrzymywania otwartych sklepów dla starzejącego się sprzętu. 

"Widzimy teraz, że wielu z was jest niesamowicie zaaferowanych możliwością dalszego kupowania klasycznych gier na PS3 i PS Vita w dającej się przewidzieć przyszłości, więc cieszę się, że udało nam się znaleźć rozwiązanie pozwalające kontynuować działalność". Ryan nie wspomniał o nowym harmonogramie zamykania tych sklepów w przyszłości. Więc na razie pozostaną otwarte przez czas nieokreślony. Sony zapewniło już klientów, że nawet gdy rynki ostatecznie się zamkną, nadal będą mieli dostęp do swoich gier cyfrowych. Dyrektor zauważył również, że Sony obecnie koncentruje się na oferowaniu treści na nowsze konsole, zwłaszcza PS5. Pomijając fakt ograniczonej podaży i problemów z powstrzymaniem skalperów przed wykupowaniem dostaw, PlayStation 5 cierpi obecnie na niedobór treści.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony wycofuje się z pomysłu zamykania sklepów PlayStation 3 i Vita. Gracze zwyciężyli

 0