Sony wymieni trofea na gotówkę, ale kokosów nie zarobimy

Sony wymieni trofea na gotówkę, ale kokosów nie zarobimy

Zbieracie nałogowo trofea na PlayStation 4? Sony zamierza nagrodzić Was bonami do cyfrowego sklepiku. Niestety będą mieć one raczej symboliczną wartość.

Nowość odkryli dziennikarze Kotaku, którzy natrafili na stosowne zapisy w obrębie witryny przedstawiającej program Sony Rewards. Japoński koncern bowiem już wcześniej nagradzał najwierniejszych klientów, ale do tej pory akcja działała w oparciu o model kamieni milowych. Użytkownicy otrzymywali punkty za sprecyzowane aktywności, np. zakup odpowiedniej liczby filmów na PS Store, a te w dalszej kolejności wymieniane były właśnie na bony gotówkowe. Teraz wszystko wygląda na to, iż wkrótce na bony wymienimy także trofea z gier. Jak donosi Kotaku, przelicznik ma wynieść 1 punkt za "srebro", 10 punktów za "złoto" oraz 100 punktów za "platynę". Jednocześnie każde 1000 punktów przełoży się ponoć na 10 dolarów amerykańskich do wydania na dowolne produkty z oferty cyfrowego sklepiku PlayStation Store.

Każda "platyna" zostanie przeliczona na 100 punktów. Tymczasem zdobycie bonu na 10 dolarów wymaga tych punktów 1000. Dość karkołomne.

Taryfikator nie jest więc przesadnie zachęcający, a do tego dochodzą jeszcze liczne obostrzenia. Każdy uczestnik akcji musi być członkiem programu Sony Rewards. Trofea zdobyte przed zapisaniem się do powyższego programu nie będą uwzględniane, choć jeśli już odpowiednie konto posiadamy, nowa zasada zadziała wstecz - otrzymamy punkty zdobyte w przeszłości w czasie trwania naszego członkostwa. Dodatkowo, na chwilę obecną całe Sony Rewards działa jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Kwestia przeniesienia akcji do Europy nie została w jakikolwiek sposób doprecyzowana. Cóż, summa summarum nikt na nowej inicjatywie Sony kokosów nie zarobi, ale przynajmniej producent stara się jakoś motywować najbardziej zagorzałych graczy. Miejmy tylko nadzieję, iż kampania trafi również na Stary Kontynent.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony wymieni trofea na gotówkę, ale kokosów nie zarobimy

 0