Sony wypuściło pierwszą aktualizację PlayStation 5. Co wprowadza?

Sony wypuściło pierwszą aktualizację PlayStation 5. Co wprowadza?

Chociaż konsola PlayStation 5 jeszcze nie zadebiutowała oficjalnie w Europie, w tym także w Polsce, to należy pamiętać, że od kilku dni jej możliwościami cieszyć się mogą mieszkańcy kilku krajów. Nowe urządzenie Sony od 12 listopada dostępne jest między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Nowej Zelandii, Australii, Południowej Korei czy też Japonii. To oznacza pierwsze problemy, przed którymi – podobnie jak Xbox Series X oraz S – konsola się nie uchroniła, jak przynajmniej wynika z doniesień użytkowników, którym udało się już kupić PS5. Jednak póki co można je zrzucić na karb tak zwanego wieku dziecięcego, z którym każda generacja miała swoje problemy. Nie przeszkadza do też Japończyków w wypuszczeniu pierwszej aktualizacji systemu operacyjnego PlayStation 5. Co na ten moment wprowadza update?

Sony wypuściło pierwszą aktualizację do systemu operacyjnego PlayStation 5.

Sony PlayStation 5

Aktualizacja waży 886 MB, więc nie jest specjalnie duża. Na ten moment wiemy, że zmienia oznaczenie wersji oprogramowania na 20.02-02.25.00. Niestety, Japończycy nie udostępnili jeszcze dokładnej listy zmian, więc nie wiemy, co się zmieniło. Na Reddicie oraz ResetEra pierwsi użytkownicy PlayStation 5 informują przede wszystkim o poprawie wydajności całego systemu. Być może aktualizacja usuwa też kilka problemów, z którymi boryka się urządzenie, jak chociażby zawieszanie się konsoli przy podłączeniu dysku zewnętrznego czy też niemożność pobrania niektórych gier i aplikacji, co rozwiązać można tylko, przywracają ustawienia fabryczne PlayStation 5. Na ten moment to jednak tylko i wyłącznie moje własne przypuszczenia, a nie oficjalna informacje. Jeśli Sony nie zajęło się tymi usterkami, to na powinny one zostać usunięte w kolejnej aktualizacji systemu.

Swoje problemy mają zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X/S. Nie od dzisiaj wiadomo, że kupowanie konsoli w dniu premiery jest co najmniej ryzykowne i zarezerwowane tylko dla największych fanów, którzy nie mogą się doczekać nowej generacji. Problemy wieku dziecięcego są czymś normalnym, denerwującym dla użytkowników i w gruncie rzeczy niedopuszczalnym, ale jednak spodziewanym. Część usterek da się usunąć za pomocą aktualizacji oprogramowania, a część zostanie naprawiona przy okazji kolejnej wersji danej konsoli. Między innymi dlatego sam poczekam do 2021 roku z zakupem PS5. Mam nadzieję, że wtedy Sony wyda już poprawioną konstrukcję.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony wypuściło pierwszą aktualizację PlayStation 5. Co wprowadza?

 0