Sony Xperia 5 V nadchodzi, a my znamy konkretną datę premiery

Sony Xperia 5 V nadchodzi, a my znamy konkretną datę premiery

Już niedługo ofertę Sony rozszerzy kolejny smartfon z rodziny Xperia. Po debiucie modeli Xperia 1 V oraz 10 V przyszła pora na model Xperia 5 V. Sony właśnie ogłosiło premierę tego urządzenia podając konkretną datę. Co już wiemy o smartfonie Xperia 5 V?

Nadchodzi Sony Xperia 5 V. Premiera już niebawem

Jeszcze w tym roku Sony zdążyło wypuścić dwa nowe smartfony. Jednym z nich jest flagowy Xperia 1 V. Drugi, Xperia 10 V, reprezentuje z kolei zupełnie inną kategorię i jest bardziej przystępny cenowo. To jednak nie koniec smartfonowych premier Sony na ten rok. Firma zamierza bowiem wprowadzić na rynek kolejne urządzenie. W ramach serii Xperia pojawić ma się - i to już niebawem - jeszcze jeden model. Sony ogłosiło, że do premiery nowego sprzętu z rodziny Xperia pozostał już zaledwie tydzień. Dokładniej mówiąc, urządzenie zadebiutuje 1 września. Nowością w ofercie ma być smartfon Xperia 5 V.

Sony ogłosiło, że do premiery nowego sprzętu z rodziny Xperia pozostał już zaledwie tydzień.

Na szczęście oprócz daty premiery, dzięki przeciekom, wiemy również co ten model zaoferuje od strony technicznej. Sercem urządzenia ma zostać obecnie najmocniejszy chip od Qualcomma, czyli Snapdragon 8 Gen 2. Na Snapdragona 8 Gen 3 jest jeszcze ciut za wcześnie, ponieważ ten układ zadebiutować ma dopiero pod koniec października. Idąc dalej, Xperia 5 V ma być wyposażony w parę aparatów. Jednym z nich ma być główny obiektyw szerokokątny. Drugi to natomiast ultraszerokokątna jednostka.

Pamięć RAM, ekran, bateria i... gniazdo jack 3,5 mm

Jeśli chodzi o pamięć, tutaj pogłoski mówią o podwojeniu RAM-u względem poprzednika, modelu Xperia 5 IV. Nowy Xperia 5 V zaoferowałby w takim wypadku 16 GB pamięci operacyjnej. Spodziewać można się również 6,1-calowego ekranu OLED z rozdzielczością FHD+ oraz odświeżaniem na poziomie 120 Hz.

Smartfon ma być także wyposażony w pojemną baterię 5000 mAh. Tuż po wyjęciu z pudełka nie powinniśmy być zaskoczeni, jeśli przywita nas Android 13. Zaskoczeniem mogą być natomiast informacje o umieszczeniu w modelu Xperia 5 V złącza słuchawkowego 3,5 mm, co spotykane jest już raczej w małej ilości nowych urządzeń. Ciekawe czy Sony również po straremu będzie dodawać do kompletu ładowarkę. Odpowiedź na to i wiele innych pytań poznamy już w następny piątek.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony Xperia 5 V nadchodzi, a my znamy konkretną datę premiery

 0